Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

ANTI-AGING PRODUKTY

MODERNÍ ANTI-AGING PÉČE O PLEŤ

Stárnutí pleti je zapříčiněno dvěma hlavními procesy: vnitřním neboli chronologickým (přirozeným) a vnějším neboli environmentálním (atmosférickým). Oba tyto procesy se podílejí na vzniku viditelných známek stárnutí, jež můžete na své pleti pozorovat, např. jemné linky, vrásky, ochablost či pigmentaci. Filozofií produktů SkinCeuticals je prevence, ochrana a korekce a jejím cílem je chránit pleť před vnějšími faktory, které zapříčiňují stárnutí pleti. Zároveň usiluje o celkové zlepšení vzhledu pleti, která přirozeně stárne.

banner_category_anti_aging_creams.jpg
Více o přípravcích proti stárnutí pleti

stárnoucí pleť + anti-age péče o pleť

Stárnutí pleti je sice nevyhnutelný proces, ale pokud porozumíme tomu, jak a proč k němu dochází, dokážeme účinněji zvládat známky stárnutí pleti a vybírat si vhodnější přípravky proti stárnutí, které zlepší celkové zdraví a vzhled pleti.

anti-aging

stárnutí pleti pod drobnohledem

Co je vnitřní neboli chronologické (přirozené) stárnutí a jaké jsou jeho viditelné známky?

Vnitřní stárnutí, známé také jako chronologické nebo přirozené stárnutí, je z velké části zapříčiněno genetikou. Viditelné známky se nejčastěji projevují jako suchá plet, vrásky, ztráta pevnosti a rozšíření pórů. S přibývajícím věkem produkují kožní mazové žlázy méně mazu a potřebných tuků, což vede k dehydrataci pleti, vzniku vrásek a větší zranitelnosti. Zároveň s tím pokožka přirozeně přichází o kolagen a elastin, což zapříčiňuje vznik vrásek, ochablost pleti a rozšířené póry. Ke vzniku vrásek kolem úst, očí i na čele navíc přispívají i roky mimických výrazů, jako je úsměv, smích, mračení a mhouření očí.

Co je vnější neboli environmentální (atmosférické) stárnutí a jaké jsou jeho viditelné známky?

Vnější stárnutí neboli environmentální nebo také atmosférické stárnutí je způsobeno vnějšími faktory, jako je UV záření, znečištění, kouření, nedostatek spánku, stres, konzumace alkoholu a špatná výživa, které jsou v konečném důsledku příčinou předčasného stárnutí pleti. Ačkoli existuje mnoho vnějších faktorů, které se podílejí na stárnutí pleti, výzkumy prokázaly, že hlavními příčinami jsou UV záření a znečištění. Oba tyto atmosférické faktory vedou ke vzniku volných radikálů, které „rozežírají“ kolagen a elastin v pokožce a redukují zdravou obměnu buněk, což má za následek hrubou texturu, vrásky a ochabování pleti. Dlouhodobá nebo konstantní expozice slunečním paprskům také ovlivňuje přirozenou produkci melaninu v pokožce a způsobuje její pigmentaci, která se nejčastěji objevuje na obličeji, krku, hrudníku, pažích a rukou.

Přípravky proti stárnutí pro cílenou péči o pleť

Bez ohledu na příčinu stárnutí pleti není nikdy příliš brzy na to, abyste do své péče o pleť začali zařazovat přípravky proti stárnutí. Prevence a ochrana jsou dva základní kroky nejlepší pravidelné péče o pleť proti stárnutí. Používání lokálně aplikovaného  antioxidantu s vitamínem C  a  opalovacího krému  každé ráno pomáhá předcházet přímému poškození pleti vlivem UV záření a chránit ji před škodlivými volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí pleti. Do každodenní péče o pleť je vhodné zařadit také přípravky proti stárnutí, které pomáhají zlepšit vzhled stávajících známek stárnutí, jako jsou jemné linky, vrásky, pigmentace, dehydratace, ztráta pružnosti a další. Pro dosažení maximálního účinku vám odborník na péči o pleť SkinCeuticals může sestavit individuální režim péče proti stárnutí na základě potřeb vaší pleti a vašich cílů. Chcete-li najít odborníka ve svém okolí,  klikněte zde.

Na jaké složky bych se měl/a zaměřit při nákupu přípravků proti stárnutí?

Při nákupu přípravků proti stárnutí je dobré volit složky a složení, která jsou podložena vědeckými výzkumy a klinickými studiemi, jež potvrzují, že opravdu plní, co slibují, tedy že tyto sliby jsou uváděny na základě konečného složení a studie jsou provedeny na lidských účastnících oproti studiím in vitro (za použití buněčných kultur nebo rekonstruované kůže). Díky tomu snadno prohlédnete reklamní triky a zvolíte si skutečně takové přípravky, jejichž účinky proti stárnutí byly prokázány. Mnoho složek může být podpořeno silnými hesly nebo mít své zastánce, to však neznamená, že byla účinnost těchto složek vědecky prokázána při použití na živé pokožce, nebo dokonce ve vašem přípravku. Řekněme, že některé složky byly prověřovány více než jiné a jsou podpořeny roky výzkumu v reálném životě. Vitamín C představuje jeden z nejúčinnějších a nejpečlivěji zkoumaných antioxidantů, které jsou dnes v péči o pleť k dispozici, a pro své preventivní účinky a účinky proti stárnutí pleti je jasnou volbou odborníku na péči o pleť. Vitamín C však existuje v mnoha různých formách. Pro optimální ochranu před volnými radikály hledejte ve složení čistou kyselinu askorbovou (l-askorbovou). Kyselina l-askorbová totiž nejenom neutralizuje volné radikály a působí jako prevence předčasného stárnutí, ale navíc její účinky zlepšují vzhled vrásek a pleť zpevňují. Další antioxidanty, které rovněž působí jako prevence předčasného stárnutí a mají i anti-age účinek, jsou  kyselina ferulová, vitamín E (ve formě alfa tokoferolu),  floretin,, a  resveratrol.

Retinol  je základní složkou přípravku proti stárnutí. Jedná se o kyselinu retinovou, formu vitamínu A, jejíž účinnost na známky stárnutí, jako jsou jemné linky a pigmentace, byla prokázána desítkami let výzkumu. Podobně jako u vitamínu C existuje i mnoho forem retinolu. Chcete-li dosáhnout maximálních anti-age výsledků, vždy hledejte ve složení přípravku „retinol“. Ostatní deriváty, jako je retinylpalmitát, retinylacetát a retinaldehyd, nejsou tak účinné.

Jaké estetické anti-age procedury nebo ošetření mohou pomoci zlepšit viditelné známky stárnutí?

I když je účinná péče o pleť základem každého pravidelného ošetření pleti proti známkám stárnutí, pokrok v estetických procedurách a ošetřeních s sebou přináší možnost výrazně proměnit vzhled pleti, a to díky laserům, chemickým peelingům, injekcím, jako jsou neurotoxiny a dermální výplně měkkých tkání, a dalším. Doporučujeme konzultaci s  s odborníkem na péči o pleť SkinCeuticals  , který vám vytvoří individuální plán ošetření podle vašich potřeb, cílů i finančních možností.

Kdy bych měl/a začít používat přípravky proti stárnutí?

Ve SkinCeuticals jsme přesvědčeni, že nejlepší korekcí stárnoucí pleti je prevence. Prevence je klíčová pro oddálení vzniku viditelných známek stárnutí. Studie prokázaly, že u lidí, kteří začnou s důslednou ochranou před slunečním zářením včas, dochází k předčasnému stárnutí pleti v menší míře. Aby pleť vypadala co nejlépe, je třeba předejít škodám, způsobeným agresory z okolního prostředí, jako jsou UV paprsky a znečištění. Používáním  denního antioxidantu s vitamínem C  a opalovacího krému zabráníte předčasnému stárnutí vyvolanému agresivními faktory okolního prostředí, jako je UV záření a znečištění.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

C E Ferulic - obrázek produktu

C E Ferulic ®

Patentované denní sérum s vitamínem C, které vyhlazuje jemné linky a vrásky, zmírňuje ztrátu pevnosti pokožky a rozjasňuje pleť. Obsahuje synergickou kombinaci antioxidantů: 15 % čistého vitamínu C (kyselina L-askorbová), 1 % vitamínu E (alfa tokoferol) a 0,5 % kyseliny ferulové,které poskytuje pokročilou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí.

C E Ferulic ®

Phloretin CF - obrázek produktu

Phloretin CF ®

Patentované denní sérum s vitamínem C na obličej, které poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí. antioxidační sérum zlepšuje vzhled pigmentace, vyhlazuje jemné vrásky a sjednocuje tón pleti.

Phloretin CF ®

Serum 10 - obrázek produktu

Serum 10

Sérum 10 je ideální pro citlivou pleť nebo pro všechny, kteří s antioxidačním sérem s vitamínem C teprve začínají. Sérum obsahuje 10 % čistého vitamínu C (kyseliny l-askorbové) a 0,2 % kyseliny ferulové, redukuje výskyt jemných linek a vrásek a navrací pleti zdravý vzhled.

Serum 10

Silymarin CF - obrázek produktu

Silymarin CF

Silymarin CF je bezolejové denní sérum s vitamínem C, které bylo vyvinuto speciálně pro mastnou pleť se sklonem knedokonalostem. Poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy prostředí a redukuje viditelné známky stárnutí, zjemňuje strukturu pleti, minimalizuje póry a pomáhá předcházet vzniku akné.

Silymarin CF

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer