Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

PIGMENTACE PLETI

POKROČILÁ PÉČE O PIGMENTOVANOU PLEŤ

Pigmentace pleti je výsledkem nadbytečné produkce melaninu, přirozeného pigmentu, který dodává kůži barvu. Tento stav je většinou zapříčiněn chronickým vystavením UV záření, znečištěním, hormonálními výkyvy, skvrnami po akné a přirozeným stárnutím. Přípravky SkinCeuticals proti pigmentaci zlepšují vzhled pigmentované pleti tím, že exfoliují odumřelé kožní buňky a odhalují tak jasnější a zářivější pleť, navíc pleť chrání před poškozením způsobeným volnými radikály a UV zářením.

Pleť má nadbytek pigmentu

Malanocyty produkují nadmerné množství melaninu

Více o pigmentaci pleti>

Více o pigmentaci pleti

CO JE PIGMENTACE PLETI?

Pigmentace, někdy označovaná také jako hyperpigmentace nebo tmavé skvrny, se projevuje ve formě tmavých ploch. Jedná se o běžný problém pleti, který se může projevit izolovaně nebo rozptýleně. Jelikož je pigmentace zapříčiněna především lety vystavování pokožky slunečnímu záření, objevuje se zpravidla na exponovaných místech, včetně obličeje, krku, hrudníku, rukou a paží. Pigmentace může vést k předčasně zestárlému vzhledu.

PIGMENTACE PLETI POD DROBNOHLEDEM

Co je příčinou pigmentace pleti?

Pokožka obsahuje melanin, přirozeně se vyskytující pigment, který dodává pokožce barvu. Jeho účelem je pokožku chránit, a proto při vystavení slunci bez opalovacího krému pokožka ztmavne. Pokožka může také melaninu produkovat nadbytek, zpravidla jde o ochrannou reakci při poškození nebo ohrožení vrchní vrstvy kůže.

Přestože primární příčinou pigmentace kůže je expozice slunečnímu záření, může se na ní podílet celá řada dalších faktorů, například genetika, hormonální výkyvy, akné, lokální podráždění kůže a další agresivní vlivy z okolního prostředí, jako jsou volné radikály vyvolané znečištěním ovzduší. Bez ohledu na příčinu se pigmentace pleti může projevovat ve formě tmavých skvrn, izolovaných skvrn nebo celkově tmavšího odstínu pleti. Často je obtížné ji léčit a pro zvládnutí pigmentace kůže je při lokální léčbe klíčová prevence. To vyžaduje důsledné používání  opalovacího krému  a účinného  lokálně aplikovaného antioxidantu s vitamínem C.

Na jaké složky bych se měl/a zaměřit při nákupu přípravků proti pigmentaci pleti?

Existuje mnoho  složek  , které tvrdí nebo u nichž bylo prokázáno, že snižují výskyt pigmentace a projasňují plet. Mezi intenzivně zkoumané složky patří čistý  vitamín C  (kyselina l-askorbová) a floretin, účinné  antioxidanty  , které jsou obsaženy v přípravcích Phloretin CF a Phloretin CF Gel. Další klíčovou složkou, u které byla prokázána účinnost při léčbě pigmentace a kterou dermatologové často doporučují, je retinol. SkinCeuticals  Metacell Renewal B3  obsahuje niacinamid, další důležitou složku pro boj s pigmentací pleti. Niacinamid, známý také jako vitamín B3, pomáhá snižovat výskyt nežádoucí pigmentace a skvrn.

Další běžnou složkou, kterou používají především lékaři, ale v nižších procentech bývá dostupný i bez lékařského předpisu, je hydrochinon. Mnoho lékařů však raději doporučuje alternativy hydrochinonu kvůli jeho vedlejším účinkum. Filtry v opalovacích krémech jsou rovněž nezbytné při problémech s pigmentací, protože chrání pokožku před poškozením UV zářením.

Jak mohu vylepšit svoji pravidelnou péči o pleť, aby byla více zacílena na problém s pigmentací?

Nejkomplexnějším řešením, jak zlepšit vzhled pigmentace pleti, je prevence a korekce. Zařaďte aplikaci účinného lokálního  antioxidantu s vitamínem C  , jako například  Phloretinu CF  nebo  Gelu Phloretin CF.  do své ranní rutiny, abyste se tak chránili před volnými radikály vyvolanými UV zářením a znečištěním. Nezapomeňte také na širokospektrální opalovací krém, který pokožku chrání před UV zářením, jež může buňky produkující pigment podnítit k tvorbě nového (a nežádoucího) melaninu. Pro dosažení optimálních výsledků je dobré také kombinovat péči s cílenými korekčními roztoky, jejichž složení redukuje stávající pigmentaci a projasňuje pleť. SkinCeuticals  Advanced Pigment Corrector  je lehký denní víceúčelový krém, který pomáhá redukovat povrchovou pigmentaci a zlepšuje celkový tón pleti. Také krémy s retinolem mohou být poměrně účinné při zlepšování vzhledu pigmentace pleti. Skinceuticals Retinol 0.3 je cílený pleťový exfoliační přípravek, který urychluje buněčnou obměnu a zlepšuje vzhled a texturu pleti. Redukce pigmentace vyžaduje čas, buďte proto trpěliví a důslední v dodržování pravidelné péče o pleť.

Existují nějaká profesionální ošetření prováděná v ordinaci, která mohou pomoci zlepšit pigmentaci pleti?

Lékaři a odborníci na péči o pleť jsou neocenitelnými partnery při řešení nežádoucí pigmentace pleti. Mohou vám nabídnout celou řadu ošetření, která mohou rychle a účinně redukovat pigmentaci pleti. Patří mezi ně lasery, intenzivní pulzní světlo (IPL) a chemický peeling. Doporučí vám také nejvhodnější postup ošetření podle odstínu vaší pleti, závažnosti pigmentace a přijatelné doby rekonvalescence. Lasery a ošetření za pomoci IPL využívají světlo k zacílení a odstranění shluku melaninu v kůži. Chemické peelingy používají k exfoliaci a redukci pigmentace různé kyseliny. SkinCeuticals Advanced Corrective Peel je výhradně lékařský  chemický peeling. Váš  odborník na péči o pleť SkinCeuticals  vám také doporučí přípravky pro domácí péči o pleť, které toto ošetření doplní.

Co je pozánětlivá hyperpigmentace?

Postinflamatorní hyperpigmentace (PIH) je typ tmavé skvrny, která se může objevit po poranění kůže v důsledku akné. Její příčinou může být také teplo spojené se slunečním zářením, depilace voskem, laserové ošetření nebo jiné procedury prováděné v ordinaci. PIH se časteji vyskytuje osob s tmavším odstínem pleti.

Existují různé typy pigmentace kůže?

Existuje mnoho typu pigmentace, např. skvrny v důsledku slunění, stopy po akné nebo nadměrná pigmentace. Pigmentace kůže muže být mírná, středně závažná nebo závažná. Pigmentace se může objevit u různých typů pleti a může být zapříčiněna vlivem životního prostředí, genetickou výbavou nebo hormonálními změnami. Podle typu pigmentace kůže se vždy poraďte se svým  odborníkem na péči o pleť  a zkonzultujte s ním sestavení péče o pleť na míru vašim potřebám.

Filtrovat podle

Kategorie

Typ pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Kategorie

Typ pleti

Seřadit podle

C E Ferulic - obrázek produktu

C E Ferulic ®

Patentované denní sérum s vitamínem C, které vyhlazuje jemné linky a vrásky, zmírňuje ztrátu pevnosti pokožky a rozjasňuje pleť. Obsahuje synergickou kombinaci antioxidantů: 15 % čistého vitamínu C (kyselina L-askorbová), 1 % vitamínu E (alfa tokoferol) a 0,5 % kyseliny ferulové,které poskytuje pokročilou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí.

C E Ferulic ®

Phloretin CF - obrázek produktu

Phloretin CF ®

Patentované denní sérum s vitamínem C na obličej, které poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí. antioxidační sérum zlepšuje vzhled pigmentace, vyhlazuje jemné vrásky a sjednocuje tón pleti.

Phloretin CF ®

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer