Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít
  • Domu >
  • SkinCeuticals Dictionary

LEXIKON AKTIVNÍCH SLOŽEK PÉČE O PLEŤ

BAICALIN

Flavonoidní antioxidant extrahovaný z kořenů šišáku bajkalského je silný antioxidant, který zklidňuje pokožku a prokazatelně ji pomáhá chránit před nepříznivými vlivy prostředí.

Obsaženo v

Resveratrol B E

CERAMIDY

Ceramidy jsou voskovité lipidové molekuly, které se přirozeně vyskytují v pokožce (stratum corneum) a jsou klíčové pro fungování lipidové kožní bariéry. Při lokální aplikaci pomáhají ceramidy synergicky zvyšovat hydrataci pokožky a podporují optimální funkci kožní bariéry. Ceramidy SkinCeuticals jsou synteticky vyvinuty tak, aby byly bioidentické s přirozenými ceramidy v pokožce.

Obsaženo v

Triple Lipid Restore 2:4:2

EXTRAKT Z BORŮVEK

Výtažek z borůvek je přírodní antioxidant, který přispívá k posílení kožní matrix a zabraňuje vzniku vrásek a ochabování pokožky.

Obsaženo v

A.G.E. Eye Complex

EXTRAKT Z FIALOVÉ RÝŽE

Tento extrakt ze semen rýže zvané oryza sativa linne pocházející z Číny pomáhá udržovat obsah kyseliny hyaluronové v pokožce.

Obsaženo v

H.A. Intensifer

Extrakt z mořských řas

Řasy představují jednoduchou skupinu vodních organismů schopných fotosyntézy. Je prokázáno, že některé výtažky z řas působí v péči o pleť jako zvláčňující a zklidňující látky schopné dodávat pleti různé živiny.

Obsaženo v

Daily Moisture

EXTRAKT Z OKURKY

Tento nesenzibilizující výtažek se přirozeně vyskytuje v okurkách a obsahuje velké množství vitamínu C a aminokyselin, které pomáhají vyživovat, hydratovat a zklidňovat pokožku.

Obsaženo v

Phyto Corrective Masque | Phyto Corrective

EXTRAKT Z OLIVOVÝCH LISTŮ

Tento zvláčňující rostlinný extrakt z olivových listů je bohatý na antioxidanty včetně oleuropeinu a hydroxytyrosolu. Díky svým hydratačním vlastnostem je vhodný především pro suchý typ pleti.

Obsaženo v

Phyto Corrective Masque | Phyto Corrective

EXTRAKT Z ORCHIS MASCULA

Tento výtažek z květu orchideje působí jako zklidňující prostředek, který pokožku chrání a pomáhá obnovovat její povrch.

Obsaženo v

Soothing Cleanser

EXTRAKT Z TYMIÁNU

Tento rostlinný výtažek, který se přirozeně vyskytuje v listech a květech tymiánu, má vysoký obsah thymolu, látky známé svými antiseptickými a zklidňujícími účinky na pokožku.

Obsaženo v

Phyto Corrective Masque | Phyto Corrective

FLORETIN

Tento antioxidant získávaný z jablek a kořenové kůry ovocných stromů včetně hrušek a grapefruitů neutralizuje škodlivé volné radikály a pomáhá sjednotit tón pleti.

Obsaženo v

Phloretin CF ® | AOX+ Eye Gel

GLYCERIN

Tato účinná zvlhčující látka, která se získává buď synteticky, nebo se přirozeně vyskytuje v lipidech zvířat a zeleniny, má schopnost vázat vodu, čímž napomáhá intenzivní hydrataci. SkinCeuticals používá ve svých přípravcích pouze glycerin z rostlinných zdrojů.

Obsaženo v

Metacell Renewal B3 | Redness Neutralizer

GLYCYRRHIZÁT DRASELNÝ (EXTRAKT Z KOŘENE LÉKOŘICE)

Glycyrrhizát draselný je základní složkou kořene lékořice. Tato účinná složka je ceněna pro svou schopnost sjednocovat tón pleti a bylo prokázáno, že pomáhá zachovat obsah kyseliny hyaluronové v pokožce.

Obsaženo v

H.A. Intensifer

HYDROXYETHYLMOČOVINA

Tato synteticky získaná zvlhčující látka pomáhá doplňovat a udržovat hydrataci pokožky. Kromě účinné hydratace také pomáhá podporovat buněčnou obměnu.

Obsaženo v

Retexturing Activator

KOMBUCHA

Tato přirozeně získávaná složka, která představuje vedlejší produkt procesu fermentace čaje, napomáhá udržet pleť hladkou a zářivou.

Obsaženo v

Retexturing Activator

KYSELINA CITROVÁ

Tato alfa-hydroxykyselina, která se přirozeně vyskytuje v citrusech, podporuje buněčnou obměnu a přispívá tím k exfoliaci a vyhlazení pokožky. Může také sloužit jako konzervační látka v přípravcích, aby tak byla zajištěna jejich stabilita.

Obsaženo v

Blemish + Age Defense

KYSELINA DIOOVÁ

Kyselina dioová, která se přirozeně vyskytuje v různých živočišných a rostlinných tucích či olejích, pomáhá snižovat tvorbu nadbytečného kožního mazu a zároveň redukuje bakterie P.acnes. Bylo také prokázáno, že tato složka zlepšuje vzhled nerovnoměrného tónu pleti. SkinCeuticals používá ve svých přípravcích kyselinu dioovou pouze rostlinného původu.

Obsaženo v

Blemish + Age Defense

KYSELINA FERULOVÁ

Kyselina ferulová je silný antioxidant, který se vyskytuje v buněčných stěnách rostlin, jako je pšenice, rýže, arašídy, pomeranče a jablka. Neutralizuje volné radikály a doplňuje antioxidační účinky vitaminů C a E, čímž viditelně působí proti stárnutí pleti.

Obsaženo v

Silymarin CF | C E Ferulic ® | Phloretin CF ®

KYSELINA FYTOVÁ

Tato účinná složka se přirozeně vyskytuje v luštěninách a semenech a poskytuje hned dvojí účinek – exfoliaci a rozjasnění pleti. Pomáhá potlačovat působení kožních agresorů, které mohou být příčinou mdlé pokožky, a podporuje čistou a rozjasněnou pleť.

Obsaženo v

Glycolic 10 Renew Overnight

KYSELINA GLYKOLOVÁ

Tato alfa-hydroxykyselina, která se získává buď synteticky, nebo se přirozeně vyskytuje v cukrové třtině, červené řepě, hroznech a jiném ovoci, pomáhá usnadnit přirozenou exfoliaci pokožky a minimalizuje hromadění odumřelých kožních buněk, čímž zlepšuje tón a texturu pleti.

Obsaženo v

Blemish + Age Defense | Glycolic 10 Renew Overnight | Blemish + Age Toner

KYSELINA HYALURONOVÁ

Tato přírodní zvlhčující látka je schopna udržet až 1000násobek své vlastní hmotnosti ve vodě. Kyselina hyaluronová pokožku přirozeně zvlhčuje a je tak při lokální aplikaci vynikajícím hydratačním prostředkem.

Obsaženo v

Phyto Corrective Essence Mist | Phyto Corrective Masque | Retexturing Activator | Phyto Corrective | Hydrating B5 | Hydrating B5 Masque

KYSELINA HYDROXYETHYLPIPERAZIN ETANSULFONOVÁ

Tento derivát kyseliny aminosulfonové je cenný pro své exfoliační vlastnosti, neboť enzymaticky pomáhá rozbíjet vazby, které udržují odumřelé buňky na povrchu pokožky, a tím dochází k rovnoměrné exfoliaci.

Obsaženo v

Retexturing Activator

KYSELINA KÓJOVÁ

Kyselina kójová, přirozeně produkovaná některými houbami, pomáhá vylepšit vzhled pigmentace a dodává pleti jas.

Obsaženo v

Discoloration Defense Serum | Phyto Corrective

KYSELINA L-ASKORBOVÁ (VITAMÍN C)

Kyselina l-askorbová, která se získává buď synteticky, nebo se přirozeně vyskytuje v citrusových plodech, je oceňována kvůli vynikajícím antioxidačním účinkům. Tato vysoce účinná forma čistého vitamínu C pomáhá neutralizovat volné radikály, chrání pokožku před oxidačním stresem a viditelně tak zmírňuje projevy stárnutí pleti.

Obsaženo v

Phloretin CF ® | Serum 10 | AOX+ Eye Gel | C E Ferulic ®

KYSELINA SALICYLOVÁ

Tato beta-hydroxykyselina, získávaná z vrbové kůry, se často používá jako klíčová složka přípravků na lokální akné. Při použití vhodné koncentrace kyselina salicylová exfoliuje pokožku, zjemňuje póry a redukuje tvorbu akné.

Obsaženo v

Blemish + Age Defense | Blemish + Age Toner

KYSELINA SULFONOVÁ (HEPES)

Tato synteticky získávaná kyselina aktivuje přirozené enzymy v pokožce a pomáhá tak rozbíjet vazby, které udržují odumřelé buňky na povrchu pokožky. Díky tomu pak dochází k rovnoměrné exfoliaci.

Obsaženo v

Discoloration Defense Serum | Retexturing Activator | A.G.E. Interrupter Advanced

KYSELINA TRANEXAMOVÁ

Tuto synteticky získávanou složku lékaři často používají k řešení nejednotného zbarvení pleti prostřednictvím perorální či injekční aplikace. V nedávné době bylo prokázáno, že lokální aplikace kyseliny tranexamové při trvalém používání minimalizuje opětovný výskyt nejednotného zbarvení pokožky a odolných hnědých skvrn.

Často se používá jako doplňková terapie k lékařským ošetřením, jako je laser nebo intenzivní pulzní světlo (IPL).

Obsaženo v

Discoloration Defense Serum

LHA (KYSELINA KAPROLOYLSALICYLOVÁ)

Tato lipo-hydroxykyselina, derivát kyseliny salicylové, podporuje buněčnou obměnu prostřednictvím cílené exfoliace. Bylo také prokázáno, že LHA uvolňuje póry a vyhlazuje povrch pokožky.

Obsaženo v

Blemish + Age Toner | Blemish + Age Defense

MASTNÉ KYSELINY

Mastné kyseliny, které se přirozeně vyskytují v různých živočišných a rostlinných zdrojích včetně ryb, semen a ořechů, pomáhají udržovat strukturální integritu kožních lipidů a optimalizují tak celkovou lipidovou rovnováhu. SkinCeuticals ve svých přípravcích používá pouze mastné kyseliny rostlinného původu.

Obsaženo v

Triple Lipid Restore 2:4:2

MASTNÉ KYSELINY Z KOKOSOVÉHO OLEJE

Tyto mastné kyseliny se přirozeně vyskytují v kokosových ořeších a používají se v kosmetice kvůli svým zvláčňujícím a emulgačním vlastnostem. Jako součást povrchově aktivních látek pomáhají snižovat napětí povrchové vrstvy pokožky a usnadňují její čištění.

Obsaženo v

Soothing Cleanser

NIACINAMID (VITAMÍN B3)

Niacinamid, známý také jako vitamín B3, je ve vodě rozpustný vitamín, který se přirozeně vyskytuje v kvasnicích, mase, rybách, mléce, vejcích, zelené zelenině, fazolích a obilných zrnech. Bylo prokázáno, že lokální aplikace niacinamidu posiluje hydratační bariéru pokožky, redukuje pigmentaci a zabraňuje vzniku skvrn v obličeji.

Obsaženo v

Discoloration Defense Serum | Metacell Renewal B3 | A.G.E. Interrupter Advanced

OPTICKÉ DIFUZORY

Optické difuzory jsou určeny k tomu, aby odrážely a přesměrovávaly světlo a pomohly ho tak rovnoměrně rozptýlit po povrchu. V péči o pleť optické difuzéry rozptylují světlo, čímž pomáhají minimalizovat vznik nedokonalostí nebo nerovnoměrného tónu pleti v okolí očí.

Obsaženo v

A.G.E. Eye Complex

OXID TITANIČITÝ

Oxid titaničitý je přírodní minerál využívaný jako minerální UV filtr. Tato klíčová složka opalovacích krémů vytváří na pokožce bariéru, která odráží UVA a UVB záření, a tím pokožku chrání.

Obsaženo v

Mineral Radiance UV Defense SPF 50 | Mineral Eye UV Defense SPF 30

PŘÍRODNÍ CHOLESTEROL

Cholesterol se vyskytuje přirozeně v těle a je jedním z převládajících lipidů v pokožce. V přípravcích pro lokální péči o pleť se používá především pro svoji schopnost urychlit obnovu bariéry stárnoucí pleti. Přírodní cholesterol SkinCeuticals se získává z purifikované izolace vlněného vosku.

Obsaženo v

Triple Lipid Restore 2:4:2

PROXYLANE™

Tato patentovaná molekula, získávaná ekologickým postupem z bukového dřeva, podporuje kožní matrix a obnovuje vodu v pokožce. Proxylan je snadno biologicky odbouratelný, neakumuluje se v organismu a není ekotoxický.

Obsaženo v

A.G.E. Eye Complex | A.G.E. Interrupter Advanced

PRŮSVITNÉ BAREVNÉ KULIČKY

Tato technologie využívající barevné kuličky oxidu železa vylepšuje přirozený tón pleti, rozjasňuje ji a dodává univerzální odstín pro většinu tónů pleti.

Obsaženo v

Mineral Radiance UV Defense SPF 50

RESVERATROL

Resveratrol, známý také jako molekula dlouhověkosti, se získává ze slupek hroznů, borůvek, malin a dalších rostlin včetně truskavce. Má silné antioxidační vlastnosti a účinně pomáhá v boji proti stárnutí pokožky mimo jiné tím, že posiluje její přirozený antioxidační obranný systém a pomáhá neutralizovat volné radikály.

Obsaženo v

Resveratrol B E

RETINOL

Jedna z forem vitamínu A (kyselina retinová), u které bylo klinicky prokázáno, že vylepšuje vzhled stárnoucí pleti. Retinol prokazatelně pomáhá sjednocovat tón pleti, podporuje buněčnou obměnu a přispívá k vyhlazení jemných linek a vrásek.

Obsaženo v

Retinol 0.3 | Retinol 0.5 | Retinol 1.0

SORBITOL

Tato přírodní zvlhčující látka, vyskytující se v rostlinách s ochrannou vnější slupkou, přitahuje vodu k povrchu pokožky a pomáhá udržovat adekvátní míru hydratace.

Obsaženo v

Soothing Cleanser

TRIPEPTID

Peptidy jsou sloučeniny dvou nebo více spojených aminokyselin (přírodních proteinů). Počet aminokyselin, ze kterých je peptid složený, určuje, zda se jedná o dipeptid (2 peptidy), tripeptid (3 peptidy) nebo více. V přípravcích určených pro lokální péči o pleť některé peptidy prokazatelně pomáhají působit proti stárnutí pleti.

Obsaženo v

Metacell Renewal B3

VITAMÍN B5

Vitamín B5 neboli kyselina pantotenová je základní živina, která se přirozeně vyskytuje v lososu, avokádu, slunečnicových semínkách, brokolici a dalších potravinách a podporuje přirozený proces obnovy kožní bariéry. SkinCeuticals ve svých přípravcích používá pouze vitamín B5 rostlinného původu.

Obsaženo v

Hydrating B5 | Hydrating B5 Masque

VITAMÍN E (ALFA TOKOFEROL)

Nejrozšířenější čistá forma vitamínu E a zároveň účinný antioxidant, může být získáván synteticky nebo přirozeně z různých potravin včetně rostlinných olejů. Alfa tokoferol významně pomáhá neutralizovat volné radikály, hydratuje pokožku a zmírňuje projevy stárnutí pleti.

Obsaženo v

C E Ferulic ® | Daily Moisture | Resveratrol B E

ŽÁBRONOŽKA SOLNÁ (ARTEMIA SALINA)

Tento výtažek z planktonu napomáhá posilovat přirozenou obranyschopnost pokožky a její odolnost vůči stresu vyvolanému UV zářením a teplem.

Obsaženo v

Mineral Radiance UV Defense SPF 50

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer