Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Sérum s vitamínem C

ANTIOXIDAČNÍ SÉRA S VITAMÍNEM C PRO SPECIFICKÉ TYPY A PROBLÉMY PLETI

Správné sérum s vitamínem C je základním krokem v každé péči o pleť SkinCeuticals. Tyto synergické, vysoce koncentrované antioxidanty jsou navrženy tak, aby se optimálně vstřebávaly do pokožky, a podle statí v recenzovaných vědeckých časopisech je prokázáno, že pomáhají předcházet poškození volnými radikály spojenému s atmosférickým stárnutím pleti. Séra s vitamínem C také zlepšují vzhled jemných linek, vrásek a pigmentace pleti.

banner_category_prevent
Více o vitamínu C

Přínosy vitamínu C

Vitamín C je považován za jeden z nejsilnějších a nejúčinnějších antioxidantů, který poskytuje pokročilou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí a má viditelné účinky proti stárnutí, jako je redukce vzniku jemných linek, vrásek a pigmentace.

v_vitamin_c-benefits

Vše o vitamínu C

Co je vitamín C?

Vitamín C, který je získáván synteticky a také se přirozeně vyskytuje v citrusových plodech, je široce ceněn pro své vynikající antioxidační účinky a viditelné účinky proti známkám stárnutí pleti, včetně redukce vrásek, ochablosti a pigmentace. Bylo prokázáno, že účinně neutralizuje volné radikály a pomáhá chránit před nadměrným oxidačním stresem. Na rozdíl od jiných vitamínů si člověk nedokáže vitamín C přirozeně vytvořit a musí ho získávat prostřednictvím stravy nebo lokálně aplikovaných doplňků, jako je například sérum s vitamínem C.

Jak pomáhá vitamín C v boji proti poškození volnými radikály?

Volné radikály vznikají v kůži v důsledku environmentálních faktorů, jako je UV záření, infračervené záření, znečištění a cigaretový kouř, které jsou příčinou atmosférického stárnutí kůže, neboť stimulují vznik volných radikálů, nestabilních molekul s nespárovanými elektrony. Volné radikály se snaží „ukrást“ elektrony zdravým molekulám, čímž vyvolávají oxidativní stres. Poškození volnými radikály vede časem k viditelným známkám zrychleného stárnutí pleti, včetně jemných linek, vrásek, pigmentace a ochablosti. Tato věda je známá jako teorie stárnutí způsobeného volnými radikály (free radical theory of aging, FRTA).

Vitamín C ve své čisté formě (kyselina l-askorbová) pomáhá chránit pred tímto poškozením tím, že „daruje“ elektrony a neutralizuje tak škodlivé volné radikály, čímž pomáhá předcházet předčasnému stárnutí.

Co dělá vitamín C pro mou pleť?

Čistý vitamín C (kyselina l-askorbová) má silné antioxidační účinky na kůži, což z něj činí klíčovou molekulu pro zdraví a vzhled pleti. Chrání pokožku před škodlivými volnými radikály vyvolanými slunečním zářením, cigaretovým kouřem a znečištěním, chrání a zlepšuje vzhled známek předčasného stárnutí.

Je sérum s vitamínem C účinné proti vráskám?

Vrásky jsou jednou z nejčastějších známek stárnutí pleti, které je zapříčiněno jak vnitřními, tak vnějšími faktory. Vnitřní stárnutí je vyvoláno přirozeným procesem stárnutí organismu a je významně ovlivněno genetickou predispozicí. Příčinou vnějšího stárnutí jsou naopak vnější faktory včetně stravy a atmosférických agresorů, jako je UV záření, infračervené záření a znečištění. Atmosférické agresory produkují volné radikály, které vyvolávají oxidativní stres a poškozují kolagen a elastin v pokožce. V důsledku pak dochází k nárůstu viditelných známek stárnutí včetně jemných linek, vrásek, ochablosti a ztráty pevnosti. Denní používání séra s vitamínem C pomáhá chránit pleť před agresory z okolního prostředí, neboť díky němu dochází k neutralizaci škodlivých volných radikálů. Nedávné studie prokázaly škodlivé klinické účinky ozonu na pleť. V důsledku progresivního zhoršování znečištění ozonem v posledních 30 letech je obzvláště důležité používat denně sérum s vitamínem C1. Pro maximálně komplexní ochranu před těmito viditelnými známkami stárnutí vždy kombinujte sérum se širokospektrálním opalovacím krémem. 1Valacchi, G.; Pecorelli, A.; Belmonte, G.; Pambianchi, E.; Cervellati, F.; Lynch, S.; Krol, Y.; Oresajo, C. 2017. Ochranné účinky lokálně aplikovaných směsí s vitamínem C proti poškození lidské kůže způsobenému ozónem. J. Investig. Dermatol. 137, 1373–1375.

Na co se mám zaměřit při výběru séra s vitamínem C?

Aby byl lokálně aplikovaný antioxidant s vitamínem C účinný, musí mít správné složení. Na základě výzkumu zakladatele SkinCeuticals Dr. Sheldona Pinnella objevila SkinCeuticals jako první přesnou specifikaci složení, která jsou nutná pro optimální vstřebávání a účinnost vitamínu C. Ta se odvíjí od tří faktorů, známých jako patent Duke Antioxidant: použití čistého vitamínu C (kyseliny l-askorbové), kyselé pH (pod 3,5) a koncentrace mezi 10 a 20 %. SkinCeuticals je jedinou značkou, která vyvíjí přípravky podle těchto parametrů.

Je rozdíl mezi čistým vitamínem C a deriváty vitamínu C?

Vitamín C existuje v různých formách, ale žádná z nich se nevstřebává tak účinně jako kyselina l-askorbová (čistý vitamín C). V klinických studiích bylo prokázáno, že deriváty kyseliny askorbové, včetně askorbylfosfátu hořečnatého, askorbyl-6-palmitátu a kyseliny dehydroaskorbové, nejsou tak účinné. Všechny antioxidanty SkinCeuticals obsahují čistou kyselinu l-askorbovou v souladu patentem Duke Antioxidant.

Které sérum s vitamínem C je pro mou pleť nejlepší?

Antioxidanty SkinCeuticals mají složení pro různé typy pleti včetně mastné, smíšené, suché, normální a citlivé a pro specifické problémy spojené se stárnutím, jako jsou vrásky, pigmentace a skvrny. Všechny naše antioxidanty poskytují pokročilou environmentální ochranu před volnými radikály a působí proti stárnutí pleti. Při výběru séra s vitamínem C je dobré se ujistit, že složení odpovídá konkrétním potřebám vaší pleti. Pro doporučení šité maximálně na míru vaší pleti se však obraťte na svého  odborníka na péči o pleť SkinCeuticals. Určitě je dobré zeptat se svého odborníka na péči o pleť, jaké má přípravek s vitamínem C složení. Přípravky s vitamínem C často obsahují i další korekční složky nebo složky ochrany před slunečním zářením, aby tak cílily na více problémů. Tento přístup si však může vyžádat jiné parametry složení, což může způsobit nestabilitu vitamínu C nebo omezit jeho přínos pro pokožku.

Kdy a jak mám aplikovat sérum s vitamínem C?

Ráno po vyčištění pleti a tonizaci naneste na dlaň 4–5 kapek antioxidantu SkinCeuticals. Přípravek jemně vklepejte do pokožky osušené tváře a poté pevným tlakem masírujte, dokud se nevstřebá. Zbylý přípravek rozetřete na krk a dekolt a nechte vstřebat. Antioxidační séra SkinCeuticals s vitamínem C lze také používat na hřbety rukou. Pro co maximálně komplexní ochranu před viditelnými známkami stárnutí způsobenými agresory z okolního prostředí vždy kombinujte sérum s vitamínem C se širokospektrálním opalovacím krémem SkinCeuticals.

Má vitamín C užívaný perorálně stejné účinky jako lokálně aplikované přípravky?

Přestože je perorální příjem vitamínu C celkově zdraví prospěšný, není tak účinný při zvyšování hladin významných faktorů v pokožce. Při perorální konzumaci je vitamín C distribuován do střev a následně do ostatních tkání po celém těle. Než se dostane do kůže, vnějšího orgánu lidského těla, zbývá ho pro vstřebání už jen velmi malé množství. V dermatologii se upřednostňuje lokální aplikace séra s vitamínem C (antioxidant vitamínu C), protože dostává významné množství vitamínu C přímo tam, kam je třeba.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

C E Ferulic - obrázek produktu

C E Ferulic ®

Patentované denní sérum s vitamínem C, které vyhlazuje jemné linky a vrásky, zmírňuje ztrátu pevnosti pokožky a rozjasňuje pleť. Obsahuje synergickou kombinaci antioxidantů: 15 % čistého vitamínu C (kyselina L-askorbová), 1 % vitamínu E (alfa tokoferol) a 0,5 % kyseliny ferulové,které poskytuje pokročilou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí.

C E Ferulic ®

Phloretin CF - obrázek produktu

Phloretin CF ®

Patentované denní sérum s vitamínem C na obličej, které poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí. antioxidační sérum zlepšuje vzhled pigmentace, vyhlazuje jemné vrásky a sjednocuje tón pleti.

Phloretin CF ®

Serum 10 - obrázek produktu

Serum 10

Sérum 10 je ideální pro citlivou pleť nebo pro všechny, kteří s antioxidačním sérem s vitamínem C teprve začínají. Sérum obsahuje 10 % čistého vitamínu C (kyseliny l-askorbové) a 0,2 % kyseliny ferulové, redukuje výskyt jemných linek a vrásek a navrací pleti zdravý vzhled.

Serum 10

Silymarin CF - obrázek produktu

Silymarin CF

Silymarin CF je bezolejové denní sérum s vitamínem C, které bylo vyvinuto speciálně pro mastnou pleť se sklonem knedokonalostem. Poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy prostředí a redukuje viditelné známky stárnutí, zjemňuje strukturu pleti, minimalizuje póry a pomáhá předcházet vzniku akné.

Silymarin CF

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer