Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

PŘÍPRAVKY NA AKNÉ A OŠETŘENÍ AKNÓZNÍ PLETI

PÉČE O PLEŤ S AKNÉ

Akné je zapříčiněno kombinací bakterií P. acnes, přebytečného mazu a pórů, které ucpávají odumřelé kožní buňky. Důvodem tvorby akné však mohou být také hormony nebo stres. Přípravky pro pleť s akné SkinCeuticals redukují hromadění odumřelých buněk a pomáhají tak zlepšit vzhled stávajících i zhojených skvrn po akné, působí jako prevence vzniku akné a napomáhají udržovat pleť čistou.

Více o akné>

Hnis

Černé tečky

Nadměrná tvorba kožního mazu

Více o akné

CO JE AKNÉ?

Akné je problém pleti, který se vyznačuje černými a bílými tečkami a zanícenými skvrnami na obličeji, na hrudi, zádech, ramenou a dalších místech. Akné, běžné jak u dospívajících, tak i u dospělých, zpravidla vzniká, když se vlasový folikul ucpe mazem, odumřelými kožními buňkami a bakteriemi.

VŠE O AKNÉ

Co je příčinou vzniku akné?

Na vzniku akné se podílí celá řada faktoru, hlavní příčinou však většinou bývá kombinace bakterií, přebytečného mazu a ucpaných póru. Akné často začíná nahromaděním odumřelých kožních buněk a mazu v póru, zde vytvoří „zátku“, blokující otevření póru a vytváří prostředí umožňující množení bakterií P. acnes. Přemnožení těchto bakterií vede k zarudnutí a zánětu spojenému se vznikem skvrn, které se mohou objevovat příležitostně na jednom konkrétním místě nebo přetrvávat na větší ploše obličeje a/nebo těla. Tento zánět může také zapříčinit další tvorbu akné.

Zvýšit výskyt akné mohou také hormonální výkyvy a stres a některé klinické studie zjistily, že na pleť mohou mít vliv i některé potraviny, jako jsou mléčné výrobky a cukr (a další potraviny s vysokým glykemickým indexem). Pro pleť se sklonem k tvorbě akné je navíc obzvláště důležité vybírat si cílenou léčbu akné a přípravky, které jsou „nekomedogenní“, tedy že nezpůsobují ucpávání póru.

Jaké přípravky jsou vhodné pro pleť se sklonem k tvorbě akné?

Základem každé péče o aknózní pleť jsou přípravky, které podporují přirozenou exfoliaci pleti. Pravidelná exfoliace za pomoci složek jako kyselina salicylová může pomoci předejít hromadění odumřelých buněk, které vede k ucpávání pórů. Exfoliace za pomoci kyselin a  retinolu může také pomoci zlepšit vzhled  pigmentace pleti , k níž došlo v důsledku akné, vyhladit pleť a dosáhnout jednotnějšího a zářivějšího tónu pleti.

K přípravkům SkinCeuticals pro aknózní pleť patří  Blemish + Age Cleanser  Blemish + Age Toner  a  Blemish + Age Defense  ošetřující sérum. Tato řada poskytuje exfoliaci na bázi kyselin, díky které pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a předcházet tak ucpávání pórů, vyhlazuje texturu pleti a projasňuje ji.  Retinol 0.3  večer (podle snášenlivosti) doplňuje výsledky dosažené s našimi produkty na akné Blemish + Age, neboť stimuluje buněčnou obměnu, díky které zůstanou póry čisté, a zároveň vylepšuje vzhled jemných linek a vrásek a  pigmentace  vyvolané poškozením vlivem slunečního záření a stopami po akné.

Všechny typy pleti – včetně mastné a aknózní – vyžadují také extra hydrataci. Nekomedogenní bezolejový hydratační krém s  kyselinou hyaluronovou, jako např.  Phyto Correctiveje ideální pro hydrataci pleti a přitom neucpává póry.

Opalovací krém  je dalším nezbytným přípravkem každodenní péče o pleť se sklonem k tvorbě akné. Za prvé, není pravda, že sluneční záření pomáhá vyčistit akné. I když opálení zpočátku může zlepšit vzhled akné, poškození a vysušení pleti způsobené expozicí UV záření může vyvolat zvýšenou produkci kožního mazu, čímž se zvyšuje pravděpodobnost vzniku akné. Správné složení nekomedogenního opalovacího krému může pomoci chránit mastnou a aknózní pleť před UV paprsky, aniž by přitom docházelo k ucpávání póru.

Jaká je nejlepší složka pro boj s akné?

Žádná univerzální složka pro boj s akné neexistuje, protože každý typ pleti má jiné potřeby. Exfoliace za pomoci složek, jako je kyselina salicylová, však může pomoci předcházet ucpávání póru odumřelými kožními buňkami.

Retinol a exfoliační kyseliny jsou obzvláště účinné pro ty, které trápí také viditelné známky  stárnutí pleti. Tyto složky nejenže pomáhají předcházet ucpávání pórů, ale také pomáhají vylepšovat vzhled jemných linek a vrásek, sjednotit tón pleti a působit jako prevence dalších změn pokožky souvisejících s věkem.

Jak se zbavit tmavých skvrn po akné?

Přetrvávající pigmentové změny v podobě tmavých skvrn jsou běžné i po zhojení akné – a  pigmentace  jako pozůstatek pupínků (známá také jako pozánětlivá hyperpigmentace) může přetrvávat ještě dlouho poté, co se vám akné podaří dostat pod kontrolu. Retinol, podobně jako lipohydroxy kyselina, kyselina glykolová a kyselina salicylová, exfoliují nejsvrchnější vrstvy pokožky, kde se usazuje pigment po akné, a pomáhají tak dosáhnout sjednocenějšího tónu pleti a obnovit její zářivost.

SkinCeuticals  Blemish + Age Defense  prokazatelně zlepšuje aktivní akné a tmavé skvrny po akné. Ve dvojitě zaslepené klinické studii s aplikací na polovinu obličeje dosáhl tento přípravek jednotnějšího tónu pleti a vyšší redukce skvrn, jemných linek a hrubé textury pleti než retinoid na předpis.

Jsou chemické peelingy bezpečné pro pleť s akné?

Pokud je provádí lékař nebo řádně vyškolený odborník na péči o pleť, mohou tato profesionální ošetření pomoci vyčistit ucpané póry a zlepšit tmavé skvrny po akné, neboť stimulují exfoliaci nejsvrchnějších vrstev pokožky. Chemický peeling, který obsahuje kyselinu salicylovou, proniká do póru a rozpouští přebytečný kožní maz. Profesionální peelingy s kyselinou salicylovou jsou obvykle povrchové, takže doba rekonvalescence je minimální nebo vůbec žádná – a pro celkové zlepšení pleti je vhodné toto ošetření opakovat. Navštivte  odborníka SkinCeuticals  , který provádí chemické peelingy, aby vám pomohl vylepšit vzhled pleti.

Filtrovat podle

Kategorie

Typ pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Kategorie

Typ pleti

Seřadit podle

Phloretin CF - obrázek produktu

Phloretin CF ®

Patentované denní sérum s vitamínem C na obličej, které poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy životního prostředí. antioxidační sérum zlepšuje vzhled pigmentace, vyhlazuje jemné vrásky a sjednocuje tón pleti.

Phloretin CF ®

Serum 10 - obrázek produktu

Serum 10

Sérum 10 je ideální pro citlivou pleť nebo pro všechny, kteří s antioxidačním sérem s vitamínem C teprve začínají. Sérum obsahuje 10 % čistého vitamínu C (kyseliny l-askorbové) a 0,2 % kyseliny ferulové, redukuje výskyt jemných linek a vrásek a navrací pleti zdravý vzhled.

Serum 10

Silymarin CF - obrázek produktu

Silymarin CF

Silymarin CF je bezolejové denní sérum s vitamínem C, které bylo vyvinuto speciálně pro mastnou pleť se sklonem knedokonalostem. Poskytuje vylepšenou ochranu před nepříznivými vlivy prostředí a redukuje viditelné známky stárnutí, zjemňuje strukturu pleti, minimalizuje póry a pomáhá předcházet vzniku akné.

Silymarin CF

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer