Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Kyselina glykolová

ZLATÝ STANDARD PRO ROZJASNĚNOU PLEŤ

Kyselina glykolová, nejmenší alfa-hydroxykyselina (AHA), je opěvována jako zlatý standard chemické exfoliace. Tato účinná složka dokáže zajistit rovnoměrnou exfoliaci pleti, čímž podporuje buněčnou obměnu a zlepšuje tak vzhled jemných vrásek, texturu pleti, její tón i jas. Přípravky SkinCeuticals s kyselinou glykolovou, které jsou k dispozici v podobě čisticích přípravků, sér, tonik nebo krémů, poskytují účinné řešení různých problémů pleti, jako je mdlá pleť, nerovnoměrná struktura a tón, skvrny či známky stárnutí.

banner_category_glycolic.jpg
Více o kyselině glykolové

CO JE KYSELINA GLYKOLOVÁ?

Kyselina glykolová je nejmenší z alfa-hydroxykyseliny (AHA) a obvykle se získává z cukrové třtiny. Tato účinná složka pomáhá pleti zbavit se odumřelých a dehydratovaných buněk, čímž zvyšuje rychlost exfoliace na povrchu pokožky. Tato exfoliace stimuluje buněčnou obměnu, což vede k redukci vzniku jemných linek, nerovnoměrné struktury a mdlého tónu pleti. Účinnost kyseliny glykolové je dána její hodnotou ve volné formě – jedná se o aktivní kyselinu, která je připravena působit na vaši pleť.

glycolic acid

vše o kyselině glykolové

Proč je kyselina glykolová pleti prospěšná?

Abychom plně pochopili, proč je kyselina glykolová pleti prospěšná, musíme nejprve porozumět přirozenému procesu exfoliace pleti. Každý měsíc se vaše pokožka zbavuje mdlých odumřelých buněk, pod kterými se objevují nové, zdravější buňky. K této přirozené exfoliaci neboli buněčné obměně dochází u mladých lidí v průměru každých 28 dní. S přibývajícím věkem se však buněčná obměna zpomaluje, což vede k hromadění odumřelých kožních buněk. Výsledkem je povadlá pleť nebo nejednotný tón a textura.

Kyselina glykolová je základní složkou, která pomáhá odlupovat odumřelé a dehydratované kožní buňky z povrchové vrstvy pokožky. Na rozdíl od abrazivních mechanických exfoliačních prostředků, které mohou pokožku drásat a působit zánětlivě, kyselina glykolová účinně rozpouští vazby, které drží povrchové odumřelé buňky na pokožce, a poskytuje tak jemnou, ale účinnou exfoliaci. Tato zrychlená buněčná obměna napomáhá docílit jasnější pleti a jejího sjednocenějšího tónu i textury.

Je kyselina glykolová bezpečná?

Nadměrné používání jakékoli chemické nebo mechanické exfoliace může způsobit zarudnutí nebo podráždění. Ve slabších koncentracích však bývá kyselina glykolová dobře snášena při nočním používání, kdy stimuluje přirozenou exfoliaci pleti. Pokud přemýšlíte o zařazení kyseliny glykolové do své každodenní péče o pleť, je důležité stanovit správnou koncentraci pro konkrétní problém vaší pleti.

Přípravky s koncentrací kyseliny glykolové pod 4 % poskytují nízkou úroveň exfoliace a mohou být používány jednou až dvakrát denně v závislosti na síle a hodnotě pH složení. Někdy může být méně koncentrovaná kyselina glykolová přidávána do přípravku zaměřených na akné, aby tak došlo k posílení detoxikace a buněčné obměny pleti. Pokud hledáte účinný přípravek na noc, který se zaměřuje především na viditelné známky stárnutí, jako jsou jemné linky, povadlá plet nebo hrubá textura pleti, doporučujeme 4–10% koncentraci kyseliny glykolové. Jakýkoli přípravek s kyselinou glykolovou s koncentrací vyšší než 20 % by měl být používán pouze na doporučení  odborníkem na péči o pleť.Včetně  chemických peelingu, což může vyžadovat přípravu před zákrokem a specifickou péči po zákroku. Vzhledem k přirozeně exfoliačním vlastnostem kyseliny glykolové vždy aplikujte  širokospektrální opalovací krém  během dne při používání těchto přípravků.

zjistit správnou koncentraci pro mou plet

<4% KYSELINA GLYKOLOVÁ Nízká úroveň exfoliace

4-10% KYSELINA GLYKOLOVÁ Zaměřuje se na známky stárnutí,
jemné linky a matnost

>20% KYSELINA GLYKOLOVÁ Vyžaduje přípravu a doporučení lékaře

Jaká je ideální hodnota pH přípravku s kyselinou glykolovou?

Přípravky pro péči o pleť s kyselinou glykolovou mívají různá složení. Hodnota kyseliny glykolové ve volné formě, podmíněná její koncentrací a hodnotou pH, určuje, jak prospěšné bude její zařazení do péče o pleť. 4–10% koncentrace kyseliny glykolové je ideální pro noční použití, ale pro zachování síly kyseliny glykolové, tedy aby byla co nejúčinnější, je nutné nižší pH. Při kontrole složení se vždy zaměřte na hodnotu kyseliny glykolové v její volné formě, nikoli pouze na celkovou deklarovanou koncentraci. Při vyšším pH muže dojít k silné neutralizaci kyseliny glykolové, což vede ke snížení účinnosti kyseliny a jejímu oslabení. Klíčem k úspěchu je najít složení s ideální rovnováhou mezi koncentrací kyseliny glykolové a hodnotou pH. 

Glycolic 10 Renew Overnight  obsahuje jedinečnou směs 10 % hodnoty kyseliny glykolové ve volné formě, zklidňujícího komplexu a 2 % kyseliny fytové, což představuje dokonalé složení, které je bezpečné a účinné zlepšuje texturu pleti, projasňuje ji a celkově rozzáří.

Vliv ph na aktivní koncentraci kyseliny glykolové

8,7 % hodnota kyseliny v její volné formě pH 3

4 % hodnota kyseliny v její volné formě pH 4

0,6 % hodnota kyseliny v její volné formě pH 5

Co je to peeling s kyselinou glykolovou?

Peeling s kyselinou glykolovou je, jednoduše řečeno, chemický peeling, jehož hlavní exfoliační látkou v peelingovém roztoku je kyselina glykolová. Během tohoto typu ošetření, které provádí odborník na péči o pleť, dochází k exfoliaci a obnově nejsvrchnější vrstvy pokožky, aby tak došlo k odhalení nové, zdravé pokožky, která se nachází pod ní. Peeling účinně zvyšuje obměnu buněk, zjemňuje vzhled jemných linek a vrásek a vylepšuje tón a texturu pleti. Během peelingu s kyselinou glykolovou se na pleť nanáší jedna nebo více vrstev přípravku na předem stanovenou dobu v závislosti na koncentraci, typu pleti a reaktivitě pacienta na ošetření. Po vypršení požadované doby působení se přípravek neutralizuje tlumícím přípravkem nebo vodou.

Po peelingu s kyselinou glykolovou aplikuje odborník na péči o pleť takový přípravek určený k péči po zákroku, který obsahuje vysoký  širokospektrální opalovací krém  pomáhá chránit pleť před škodlivým UVA/UVB zářením. Po jakémkoli typu chemického peelingu je pleť náchylnější k poškození agresory z okolního prostředí. Proto je klíčové, abyste denně a důsledně používali opalovací krém. Váš odborník na péči o pleť vám také může doporučit pokročilou domácí péči, která vám pomůže udržovat a chránit výsledky peelingu s kyselinou glykolovou.

Další informace o chemickém peelingu >

Jaké jsou výhody zařazení kyseliny glykolové do každodenní péče?

Zařazení kyseliny glykolové do každodenní péče pomůže pleť celkově projasnit. Tato účinná složka poskytuje pleti jemnou exfoliaci, která stimuluje přirozenou obměnu buněk. Společnost SkinCeuticals nabízí několik přípravků s kyselinou glykolovou, které jsou určeny pro každodenní péči.Glycolic Renewal Cleanserje ideální pro použití ráno i večer jako první krok v pravidelné péči o pleť. Tento exfoliační čisticí gel, zaměřený na povadlou a hrubou pokožku obličeje, zbavuje plet make-upu po celém dni nošení, aniž by pleť dehydratoval. Večer zařaďte do své pravidelné péčeGlycolic 10 Renew Overnight, který obsahuje 10% hodnotu kyseliny glykolové ve volné formě a prokazatelně prozařuje pleť o 36 %.

Při použití přípravku s vysokou koncentrací kyseliny glykolové se běžně vyskytují mírné příznaky detoxikace pleti, jako je zarudnutí a dočasné podráždění pleti. Tyto nežádoucí účinky zpravidla mizí při pravidelném používání. Poraďte se prosím se svýmodborníkem na péči o pleťo svých konkrétních problémech pleti.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer