Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Sérum s kyselinou hyaluronovou

MODERNÍ PŘÍPRAVKY
S KYSELINOU HYALURONOVOU
PRO VŠECHNY TYPY PLETI

Séra SkinCeuticals s kyselinou hyaluronovou jsou vyvinuta tak, aby poskytovala dlouhotrvající hydrataci všem typům pleti. Kyselina hyaluronová je jednou z nejúčinnějších hydratačních složek, dokáže pojmout až tisícinásobek své hmotnosti ve vodě a dodává pleti vlhkost, aniž by ucpávala póry. Tyto hydratační přípravky pleť vyplňují a vyhlazují a jsou ideální pro denní i noční použití.

banner_category_hyaluronic.jpg
Více o kyselině hyaluronové

Zaměřeno na: kyselinu hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je považována za jednu z nejúčinnějších hydratačních složek v péči o pleť a je nezbytná pro udržení hladiny vlhkosti v pokožce. Kromě toho, že zajišťuje dostatečnou povrchovou hydrataci pokožky, souvisí vysoké hladiny kyseliny hyaluronové také s pevnější, vyhlazenější a plňejší pletí.

hyaluronic acid

Vše o kyselině hyaluronové

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přírodní zvlhčující látka tvořená disacharidovými řetězci (cukru), které se nacházejí v každé tkáni lidského těla. Vyskytuje se ve vysokých koncentracích v kůži a v tělesných tekutinách kolem očí a kloubů. Tato hydrofilní (doslova vodu milující) molekula, která je přirozenou zásobárnou vody pro tělo, funguje jako houba, neboť dokáže zadržet vodu ve výši tisícinásobku své vlastní hmotnosti, což z ní při lokální aplikaci činí vynikající hydratační prostředek.

Jak účinkuje kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová zlepšuje texturu pleti a dodává jí na objemu. U ostatních částí těla může snižovat bolesti kloubů a další příznaky často spojené se stárnutím. Jedná se o molekulu, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a v největším množství se nachází mezi kožními buňkami, uvnitř kloubu, v očních důlcích a v tkáních, kde pomáhá udržovat hladinu kolagenu, zvyšovat vlhkost a zajišťovat pružnost a flexibilitu.

Jak souvisí kyselina hyaluronová se stárnutím pleti?

Kyselina hyaluronová je sice přítomná v celém těle, ale 50 % je koncentrováno v kožní tkáni, zejména v povrchových vrstvách, kde přitahuje vodu, a dále v dermálních vrstvách, kde funguje jako opěrný aparát pro základní bílkoviny, jako je kolagen a elastin. Tato základní molekula má však v pokožce krátký životní cyklus, neboť se každých 24 hodin ze 30–50 % rozloží. S přibývajícím věkem dochází k postupnému snižování hladiny kyseliny hyaluronové v pokožce. Úroveň produkce začíná klesat po dvacítce a po čtyřicítce pokles ještě zrychlí. Kombinace tohoto poklesu a rychlé přirozené degradace kyseliny hyaluronové přispívá ke vzniku známek stárnutí pleti, včetně suchých míst, jemných linek a vrásek, nejednotné textury pleti, ztráty pevnosti a objemu pokožky.

Jak prospívá kyselina hyaluronová mé pleti?

Jednou z typických známek stárnutí pleti je ztráta vlhkosti, což vede k ochablosti, ztrátě objemu a pružnosti. Kyselina hyaluronová je základní molekulou, která se díky své jedinečné schopnosti přitahovat a zadržovat vodu podílí na udržování vlhkosti v pleti. Lokální aplikace kyseliny hyaluronové tak může zajistit dlouhotrvající hydrataci a zároveň pomáhá plet vyhladit, zpevnit a přidat jí na objemu.

Který přípravek s kyselinou hyaluronovou je pro mou pleť nejlepší?

Kyselina hyaluronová představuje díky svým hydratačním vlastnostem ideální bezolejovou složku pro všechny typy pleti. Vyskytuje se přirozeně v pokožce a hydratuje ji, aniž by ji zanechávala mastnou či podrážděnou. Všechna séra s kyselinou hyaluronovou SkinCeuticals poskytují dlouhotrvající hydrataci, jsou však k dostání v různých složeních, aby mohla zároveň cílit na specifické problémy pleti, jako jsou jemné linky a vrásky, pigmentace, citlivost, dehydratace a nedokonalosti. Hledejte takové složení kyseliny hyaluronové, které řeší specifické problémy vaší pleti.

Jaký je rozdíl mezi lokálně a injekčně aplikovanou kyselinou hyaluronovou?

Kyselina hyaluronová je sice pro plet silným hydratačním prostrřdkem, jde však o poměrně velkou molekulu, která je i při lokální aplikaci ve fragmentované formě stále příliš velká na to, aby pronikla do pokožky a došlo tak k výrazné transformaci objemu. Při injekční aplikaci tyto fillery vyplňují prostor, ale také absorbují vodu, aby dočasně obličeji navrátily objem a vyhladily vrásky. Injekce kyseliny hyaluronové, známé také jako dermální výplně, se v obličeji nejčastěji aplikují do nazolabiálních vrásek („závorek“ kolem úst), marionetových vrásek (vrásky od koutku úst dolu k bradě), linií čelisti, rtu, tváří nebo pod oči. Výsledky injekcí kyseliny hyaluronové se dostavují okamžitě a mohou být viditelné 3 až 12 měsíců, zatímco se kyselina hyaluronová přirozeně vstřebává do těla. Pro udržení výsledku je tak nutné injekce opakovat. Chcete-li vyhledat certifikovaného odborníka na aplikaci injekcí kyseliny hyaluronové, navštivte  lokátor odborníka na péči o pleť SkinCeuticals.

Lokální aplikace přípravku s kyselinou hyaluronovou je základem účinné domácí péče o pleť. Zvyšují povrchovou hydrataci a v závislosti na složení výrobku mohou pomoci docílit jemnější a hladší textury pleti a plnější i pevnější pokožky, což z nich činí ideální doplněk k injekcím kyseliny hyaluronové v ordinaci.

Proč je kyselina hyaluronová oblíbenou složkou injekčně aplikovaných dermálních výplní?

Jelikož se kyselina hyaluronová přirozeně vyskytuje v kůži, je tento typ injekcí nebo dermálních výplní obvykle dobře snášen, což vede k malým nebo vůbec žádným vedlejším účinkům. Navíc, pokud s účinky výplně nejste spokojeni, lze je snadno zvrátit pomocí odborně aplikované injekce enzymu zvaného hyaluronidáza, který pomáhá rozpouštět kyselinu hyaluronovou. To se však netýká jiných typu výplní, jako je injekčně aplikovaná kyselina poly-L-mléčná nebo hydroxylapatit vápenatý. Chcete-li se dozvědět více, navštivte odborníka. Pro vyhledání odborníka ve vašem okolí navštivtelokátor odborníka na péči o pleť SkinCeuticals.

Je kyselina hyaluronová vhodná pro mastnou pleť?

Máte-li mastnou pleť, můžete mít pocit, že by bylo dobré vyhýbat se hydrataci, aby se vám tak zbytečně neucpávaly póry. Nicméně opak je pravdou. Ztráta potřebné vlhkosti může způsobit, že se pleť bude snažit tento nedostatek přehnaně kompenzovat a začne produkovat ještě více mazu. Mnoho tradičních hydratačních složek však může na mastné pleti zanechávat pocit lepivosti a tíhy. Proto je důležité hledat bezolejové, nekomedogenní přípravky, které pomáhají udržet adekvátní hladinu vlhkosti v pleti.

Kyselina hyaluronová, známá jako přirozený hydratační prostředek těla, je schopna zadržet vodu ve výši tisícinásobku své vlastní hmotnosti. Obsahuje ji například SkinCeuticals  Hydrating B5, tento lehký hydratační přípravek má jedinečnou schopnost přitahovat a udržovat hladinu vlhkosti v pleti, čímž jí účinně poskytuje dlouhotrvající hydrataci, aniž by ucpával póry.

Jsou séra s kyselinou hyaluronovou vhodná pro vaši pleť?

Ano! S přibývajícím věkem začíná kyselina hyaluronová v těle pomalu ubývat nebo ztrácet své schopnosti, což neblaze přispívá k  vysušování pleti,  jemným linkám a vráskám, hrubé textuře a ztrátě pevnosti. V závislosti na typu séra i typu vaší pleti mohou séra s kyselinou hyaluronovou poskytnout pleti širší škálu výhod. Zařazením séra s kyselinou hyaluronovou do každodenní péče o pleť nejenže své pleti zajistíte dostatek hydratace, ale můžete také pomoci zlepšit její texturu a dodat jí plnější vzhled.

SkinCeuticals Hyaluronic Acid Intensifier  obsahuje vysokou koncentraci čisté kyseliny hyaluronové a prokazatelně zvyšuje hladinu kyseliny hyaluronové v pokožce, zlepšuje texturu pleti a poskytuje jí dlouhodobou hydrataci.

Jak nejlépe používat sérum s kyselinou hyaluronovou?

Pokud není uvedeno jinak, séra s obsahem kyseliny hyaluronové by se pro docílení optimální hydratace měla aplikovat jednou až dvakrát denně. Pokud sérum používáte ráno, aplikujte ho po  antioxidačním séru s vitamínem C SkinCeuticals  a před nanesením  opalovacího krému SkinCeuticals. Pokud používáte  přípravek s retinolem  na noc, aplikujte sérum s kyselinou hyaluronovou až po nanesení retinolu. Pokud si nejste jistí, jak a kdy aplikovat sérum s kyselinou hyaluronovou, porďte se s  odborníkem na péči o pleť.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer