Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Pleťové exfoliátory

JEMNÉ A ÚČINNÉ EXFOLIÁTORY PRO VŠECHNY TYPY A PROBLÉMY PLETI

Pleťové exfoliátory SkinCeuticals odstraňují odumřelé kožní buňky, které mohou být příčinou mdlé pleti, nejednotného tónu a hrubé textury. Naše moderní přípravky pomáhají redukovat problémy, jako je sklon k tvorbě skvrn, viditelné známky pigmentace či předčasné známky stárnutí pleti. Pleťové exfoliátory SkinCeuticals obsahují složky, které pleť hydratují, rozjasňují a absorbují přebytečnou mastnotu.

banner_category_facial_exfoliators
Více o pleťových exfoliátorech

CO JSOU PLEŤOVÉ EXFOLIÁTORY?

Exfoliační pleťové přípravky pomáhají odstranit z povrchu pokožky nahromaděné odumřelé buňky. Exfoliace pomáhá zlepšit vzhled pleti a může usnadnit absorpci následně nanášených přípravků péče o pleť. SkinCeuticals nabízí několik pleťových exfoliačních přípravků pro různé typy pleti a problémy.

v_vitamin_c-benefits

Vše o pleťových exfoliátorech

Jaké jsou typy exfoliace?

Existují různé typy exfoliace a v závislosti na složení pleťového exfoliačního přípravku a typu vaší pleti fungují různými způsoby. Chemická exfoliace obvykle využívá složek, jako jsou kyseliny, které rozpouštějí vazby držící odumřelé kožní buňky na povrchu pokožky, aby je bylo možné snáze odstranit. Fyzikální exfoliace využívá malých částecek, které manuálně odlučují odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky, aby mohly být následně opláchnuty. (Fyzickou exfoliaci provádějí také exfoliační kartáčky na obličej.) Existují i další složky jako např.  retinol, které mají také exfoliační účinky.

Profesionální exfoliační ošetření, jako je chemický peeling a ošetření Hydrafacial®, může vylepšit výsledky dosažené domácími pleťovými exfoliačními přípravky. Tato  ošetření v ordinaci  lze přizpůsobit vašemu typu i problémům pleti. Poraďte se svým  odborníkem na péči o pleť  a zjistěte více o profesionálních exfoliačních procedurách.

Pleťové exfoliační přípravky jsou dostupné v různých formách, včetně  čistících přípravků, tonik, sér, hydratačních přípravkůa dalších typů ošetření, která obsahují exfoliační složky. At už preferujete kteroukoli metodu exfoliace, tyto produkty vám pomůžou rozzářit pleť, vyhladit ji a sjednotit její tón pleti. Výsledky exfoliace se mohou projevit okamžitě a dlouhodobé používání exfoliačních přípravků může pomoci stimulovat produkci kolagenu v pokožce.

Jak exfoliovat pleť v obličeji?

Způsob exfoliace závisí na tom, jaký typ exfoliační metody používáte. Pokud používáte scrub, je nejlepší obličej nejprve navlhčit a poté lehkými krouživými pohyby na obličej jemně nanést malé množství přípravku. Důkladně opláchněte a pokračujte v aplikaci ostatních přípravků péče o pleť, které pravidelně používáte. Séra je dobré po aplikaci nechat vstřebat do pokožky. Frekvence aplikace závisí na typu přípravku, který používáte, a na typu vaší pleti. Pokud používáte naše  krémy s retinolem, aplikujte večer malé množství na vyčištěnou pleť. Zpočátku přípravek používejte maximálně jednou až dvakrát týdně, postupně frekvenci zvyšujte v závislosti na reakci vaší pokožky na retinol. Vždy si nejprve přečtěte návod k použití konkrétního přípravku, který používáte.

Pokud potřebujete dosáhnout vyššího stupně exfoliace, mohlo by pro vás být vhodné profesionální exfoliační ošetření, například chemický peeling. Během chemického peelingu vám odborník na péči o pleť nanese na pokožku jednu nebo více vrstev chemického peelingového roztoku na předem stanovenou dobu. Váš  odborník na péči o pleť  bude schopen stanovit nejvhodnější složení peelingu pro váš typ pleti a nejúčinnější péči po zákroku.

Který pleťový exfoliátor je nejvhodnější pro mou pokožku?

Nejlepší je používat takové pleťové exfoliátory, které jsou vhodné pro váš typ pleti. Těm, kteří mají mastnou nebo suchou pleť, může prospět exfoliace na bázi kyselin. Vhodnou variantou jsou kyseliny glykolová a mléčná, protože tyto alfa-hydroxykyseliny pomáhají udržet v pleti vlhkost. Pleťové exfoliační přípravky SkinCeuticals s  kyselinou glykolovou  , např.  Glycolic 10 Overnight Renew. Pro mastnou pleť a pleť se sklonem k tvorbě skvrn je vhodná fyzikální exfoliace pomocí scrubu i chemická exfoliace na bázi kyselin. Doporučujeme vyzkoušet SkinCeuticals  Blemish + Age Toner, Blemish + Age Cleansera naše  krémy s retinolem  , které jsou vhodné pro mastnou pleť a pleť se sklonem k tvorbě skvrn. Lidé se smíšenou pletí mohou do své pravidelné péče o plet přidat extra exfoliaci za pomoci kyseliny glykolové nebo retinolu nebo používat naše  Retexturing Activator.

Kdy je nejvhodnější doba pro exfoliaci?

Pleťové exfoliátory, jako jsou čisticí přípravky, tonika a séra, lze používat ráno a/nebo večer. Avšak pro ty, kteří po fyzikální exfoliaci za pomoci scrubu pozorují mírné zarudnutí, je vhodnější tyto přípravky používat raději večer. Také chemické exfoliační přípravky, jako je retinol, doporučujeme aplikovat spíše na noc. Nezapomeňte vždy dodržovat pokyny uvedené na obalu daného přípravku nebo se případně poraďte s odborníkem na péči o pleť.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer