Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Pleťová tonika

PŘÍPRAVKY URČENÉ K APLIKACI PO VYČIŠTĚNÍ PLETI PRO JEŠTĚ LEPŠÍ PÉČI O PLEŤ

Pleťová tonika SkinCeuticals pomáhají odstranit mastnotu, nečistoty a usazeniny, které zůstaly na obličeji i po vyčištění pleti. Tento základní krok péče o pleť zároveň připravuje pokožku pro následnou aplikaci sér, hydratačních krémů a dalších cílených ošetření. Tonikum SkinCeuticals má několik variant složení podle konkrétního typu pleti či problému, takže si každý může vybrat pro sebe to pravé.

banner_category_facial_toners.jpg
Více o pleťových tonicích

CO JSOU PLEŤOVÁ TONIKA?

Pleťová tonika jsou speciálně vyvinuté roztoky, které se používají po vyčištění pleti. Kromě odstranění ulpívajícího mazu, nečistot a odumřelých buněk pomáhají tonika zlepšit vzhled ruzných typů pleti, včetně pleti problematické, jako je mastná pleť, pleť se sklonem k akné nebo s hrubou texturou a další.

VŠE O PLEŤOVÝCH TONICÍCH

Jsou pleťová tonika dobrá pro vaši pleť?

Používání tonika po vyčištení má pro pleť řadu výhod. Kromě odstranění nečistot, organických zbytků a přebytečné mastnoty, které na pokožce zůstaly po mytí, mohou pleťová tonika s hydroxykyselinami také pomoci exfoliovat pleť. Tato dodatečná exfoliace odstraňuje svrchní vrstvu odumřelých kožních buněk a pomáhá tak stimulovat vstřebávání následně aplikovaných produktů péče o pleť. Odstranění těchto odumřelých, matných buněk pomocí pleťového tonika pomáhá pleť projasnit, vyhladit povrchovou texturu a podpořit její zdravý vzhled.

Pleťová tonika, zejména ta s obsahem vilínu nebo hydroxykyselin, jsou obzvláště užitečná pro ty, kteří mají  mastnou pleť  nebo  pleť se sklonem k tvorbě akné,protože tento krok v péči o pokožku pomáhá redukovat přebytečný maz a zbavuje pleť odumřelých kožních buněk, které mohou ucpávat póry a vést k tvorbě akné.

Některá pleťová tonika také pomáhají udržovat rovnováhu pH pleti, která souvisí s optimální funkcí kožní bariéry. Hlavní úlohou kožní bariéry je udržovat pleť hydratovanou. U osob se suchou pletí může tonikum pomoci redukovat olupování pokožky a pleť projasnit.

Kdy je vhodné používat pleťové tonikum?

Pleťové tonikum je nejvhodnejší používat ihned po vycištění pleti. Tento krok, který následuje po vyčištení pleti, je zároveň příležitostí k extra exfoliaci (pokud vaše tonikum obsahuje exfoliační složky). Ta přináší další výhody pro všechny typy pleti i pro její specifické problémy. A možná tím nejdůležitejším důvodem, proč používat pleťové tonikum po vyčištění, je, že díky tomu pleť připravíte na optimální vstřebávání  séra  nebo  hydratačního krému a jiných cílených přípravků péče o pleť, které budete následně aplikovat.

Je nutné používat pleťové tonikum?

U nás ve SkinCeuticals věříme, že tonikum je základním krokem v péči o pleť, který pomáhá maximalizovat výsledky dosažené za pomoci přípravku domácí péče, ale také  profesionálního ošetření v ordinaci  a speciálních procedur. Pleťové tonikum je pro vaši pleť prospěšné, neboť odstraňuje nečistoty, které zůstaly po čištění, pomáhá vyrovnávat pH pokožky a exfoliovat pleť.

Které pleťové tonikum je nejvhodnejší pro mastnou pleť?

Ideální tonikum pro mastnou pleť a pleť se sklonem k akné by mělo obsahovat lipohydroxy kyselinu nebo kyselinu salicylovou, neboť tyto složky pomáhají uvolňovat póry a odlupovat matné povrchové buňky, které mohou přispívat ke vzniku skvrn.  Blemish + Age Toner  obsahuje lipohydroxy kyselinu, kyselinu salicylovou a  kyselinu glykolovou  , díky kterým exfoliuje matné povrchové buňky, které přispívají k tvorbě akné a viditelných známek stárnutí. Také Conditioning Toner obsahuje kyselinu salicylovou a glykolovou, které pomáhají obnovovat pleť a minimalizovat výskyt pórů.

Je vhodné používat tonikum, pokud mám suchou pleť?

Ano. Některá tonika obsahují zvlhčující látky, tedy složky, které pomáhají vázat vlhkost v pokožce. Naše tonikum  Equalizing Toner  je vyvinuto tak, aby odstranilo zbytky po vyčištění pleti a zároveň pomohlo vyrovnávat pH suché, normální i smíšené pleti. Jeho složení navíc obsahuje rostlinné složky (včetně vilínu, rozmarýnu, aloe a heřmánku), které pleť zjemňují a zklidňují.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer