Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Opalovací krémy

OCHRANA PŘED FOTOSTÁRNUTÍM

Denní opalovací krém SkinCeuticals poskytuje účinnou ochranu před fotostárnutím. Naše opalovací přípravky s UV filtry bez chemických látek poskytují vysokou úroveň širokospektrální ochrany před slunečním zářením. SkinCeuticals nabízí opalovací krémy s různým složením vhodné pro každodenní použití, k dispozici jsou tak krémy pro všechny typy pleti i specifické potřeby, například minerální či tónovací opalovací krémy.

banner_category_protect
Více o opalovacích krémech

V ČEM JSOU OPALOVACÍ KRÉMY SKINCEUTICALS JEDINEČNÉ?

Opalovací krémy SkinCeuticals pomáhají chránit před předčasným stárnutím a rakovinou kůže, za což získaly i speciální ocenění. Jedná se o klinicky testované, účinné přípravky bez parfemace a PABA. Širokospektrální ochrana s účinnými UVA/UVB filtry v kosmeticky elegantních formách, jako je mléko, krém, fluid a pěna, v matující, tónované a zcela průsvitné variantě. Obsahují UV filtry v závislosti na typu pleti, tónu pleti i životním stylu, a to včetně minerálních, organických a smíšených UV filtrů , které umožňují aplikaci pro každý typ pleti i pleť po zákrocích, při každodenním nebo aktivním používání.

v_sunscreen

OPALOVACÍ KRÉM: NA CO SE ZAMĚŘIT PŘI VÝBĚRU OPALOVACÍHO KRÉMU?

Jak účinkují širokospektrální opalovací krémy?

Širokospektrální opalovací krémy chrání před dvěma typy slunečních paprsků, které pronikají do naší atmosféry a poškozují zdraví pokožky.

UVA = PAPRSKY STÁRNUTÍ UVA paprsky jsou stejně silné po celý rok a jsou příčinou vzniku vrásek, pigmentace a ztráty pružnosti pokožky. Dokáží proniknout mraky, sklem i svrchními vrstvami pokožky a způsobují tak poškození po celý rok, a to i když je zataženo, když řídíte auto nebo když se nacházíte uvnitř místnosti u okna.

UVB = SPALUJÍCÍ PAPRSKY UVB paprsky jsou silnější v létě a způsobují spálení ze slunce a rakovinu kůže. Nepronikají sice tak hluboko do pokožky jako paprsky UVA, ale pro zdraví kůže představují stejné nebezpečí.

Který UV filtr v opalovacím krému zvolit?

MINERÁLNÍ FILTRY Známé také jako fyzikální filtry, které drží na svrchní vrstvě pokožky a blokují UV paprsky jako štít. Příkladem přírodního minerálního filtru je oxid titaničitý, který se nachází ve všech našich 100% minerálních opalovacích krémech. Představuje šetrnou volbu bez chemických látek pro všechny typy pokožky.

ORGANICKÉ SLUNEČNÍ FILTRY Známé také jako chemické filtry, pronikají do pokožky, kde rozptylují a pohlcují UV záření jako houba. Naše opalovací krémy s organickými filtry mají i další výhody, jsou voděodolné, rychle se vstřebávají a poskytují ochranu pro všechny typy pleti, zejména pro tmavší odstíny, a osoby s aktivním životním stylem.

SMÍŠENÉ: MINERÁLNÍ + ORGANICKÉ Naše přípravky s nejvšestrannějším složením obsahují UV ochranu obou typu filtrů, které poskytují výhody, jako je hydratace či voděodolnost, příjemně se nosí, a jsou tak ideální pro každodenní použití.

Proč vždy doporučujeme používat spolu s opalovacím krémem také sérum s antioxidanty?

Slunce není jediným nepřítelem vaší pokožky. Opalovací krémy chrání pleť před volnými radikály vyvolanými UV zářením, ale příčinou vzniku těchto škodlivých molekul jsou i další faktory včetně znečištění, tepla, stresu, alkoholu a kouře.

Lokálně působící antioxidanty  prokazatelně neutralizují volné radikály, je však obtížné je stabilizovat v přípravcích péče o pleť, a pokud se přidají do složení opalovacích krémů, poskytují dle testu před volnými radikály jen velmi malou ochranu.1 Po letech výzkumu pleti vyvinula spolecnost SkinCeuticals specifické kombinace vitamínu C s dalšími účinnými antioxidanty, které působí synergicky a poskytují zvýšenou ochranu proti vlivum prostředí. Jsme držiteli přelomového patentu, který definuje tři zásadní parametry pro správné složení stabilních a účinných antioxidačních sér s vitamínem C: čistý vitamín c (kyselina l-askorbová) s kyselým PH (pod 3,5) ve vysoké koncentraci (10–20 %). Antioxidant vždy kombinujte s opalovacím krémem pro dvojnásobnou ochranu před každodenním poškozením pleti.

1Wang S., Osterwalder U., Jung K., PhD. Ex vivo hodnocení radikálového ochranného faktoru u oblíbených opalovacích krémů s antioxidanty. J Am Acad Dermatol 2011

Kolik opalovacího krému byste měli používat na obličej a tělo?

Pokud jsou širokospektrální opalovací krémy správně a pečlive aplikovány, prokazatelně chrání před předčasným stárnutím kůže a rakovinou kůže. Studie však ukázaly, že pouhých 25–50 % uživatelů používá dermatology doporučené množství opalovacího krému1 , aby správně ochránili pokožku před poškozením slunečním zářením.

Pro zachování přiměřené ochrany je důležité, abyste všechny exponované části pokožky pokryli dostatečnou vrstvou opalovacího krému. Obecně platí, že na obličej by se mělo nanášet množství o velikosti dvoukoruny a na tělo množství o velikosti skleničky na destilát. Množství se může mírně lišit v závislosti na hmotnosti nebo výšce jednotlivce.

Důležité je také pamatovat na to, že bez ohledu na množství opalovacího krému, které použijete, je třeba aplikaci každé dvě hodiny zopakovat, zejména při delším pobytu venku. Pokud plavete nebo se potíte, aplikujte krém častěji.

1Neale, R., Williams, G., Green, A. Vzorce aplikace přípravku u účastníků s randomizovaným každodenním používáním opalovacího krému ve studii prevence rakoviny kůže. Arch Dermatol. 2002 Ríjen; 138, 1319–1325.

Jak často je třeba používat opalovací krém?

Opalovací krém by se měl používat denně bez ohledu na počasí. Opalovací krémy SkinCeuticals jsou vyvinuty tak, aby poskytovaly širokospektrální UVA/UVB ochranu po celý rok, a jsou ideální pro každodenní použití. Opalovací krém doporučujeme nanášet každé dvě hodiny. Pokud používáte voděodolný opalovací krém, aplikujte jej znovu každých 40–80 minut po plavání, při pocení nebo podle pokynu uvedených na přípravku. Opalovací krém aplikujte také ihned po osušení ručníkem.

I vaše oči potřebují ochranu.  Mineral Eye UV Defense SPF 30  je navržen tak, aby chránil celé oční okolí (včetně očních víček) před škodlivými slunečními paprsky, aniž by jeho složky migrovaly do očí.

Mám se natírat opalovacím krémem před nebo po aplikaci hydratačního přípravku?

Opalovací krém by se měl nanášet vždy až jako poslední, protože je to první vrstva vystavená slunečnímu záření. Obecným pravidlem pro aplikaci přípravku péče o pleť je nanášet nejprve nejlehčí přípravek, např.  sérum s vitamínem C, a pak postupujte nahoru podle objemu vrstvy. Pokud používáte  hydratační přípravek, umožněte mu se plně vstřebat do pokožky a teprve poté použijte opalovací krém. Pro dosažení optimálních úcinků nechte opalovací krém zcela zaschnout, než začnete nanášet jakýkoli make-up.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer