Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Krémy s retinolem

CÍLENÁ TECHNOLOGIE PRO VIDITELNÝ
ÚČINEK PROTI STÁRNUTÍ PLETI

Retinol je formou vitamínu A. SkinCeuticals nabízí vysoce koncentrovaný krém s čistým retinolem, který pomáhá vyhlazovat jemné linky, vrásky, sjednocuje tón pleti i pigmentace a redukuje skvrny. Součástí tohoto přípravku jsou vylepšené technologie stabilizace a aplikace, které zajišťují maximální účinnost a zároveň minimalizují podráždění.

banner_category_retinol_creams.jpg
Více o retinolu

Zaměřeno na: retinol

Je prokázáno, že retinol jako jedna z nejlépe vědecky prověřených a osvědčených složek péče o pleť, pomáhá redukovat viditelné projevy stárnutí. Tato účinná složka stimuluje buněčnou obměnu, napomáhá tak redukovat jemné linky a vrásky, sjednocovat tón pleti a předcházet vzniku skvrn. Složení krému s retinolem SkinCeuticals, které obsahuje čistý retinol a bisabolol (získávaný z heřmánku), je vyvinuto tak, aby poskytovalo maximální účinek a zároveň minimalizovalo podráždění, které je s používáním krému s retinolem běžně spojováno.

retinol

retinol (vitamín A) POD DROBNOHLEDEM

Co je retinol?

Retinol nebo kyselina retinová jsou formy vitamínu A, u kterých bylo klinicky prokázáno, že vylepšují vzhled vrásek, pigmentace a skvrn. Retinol podporuje buněčnou obměnu, zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek, pigmentace a skvrn. Při aplikaci na pokožku se retinol přemění na kyselinu retinovou a je často považován za lépe snášenou formu vitamínu A.

Jak retinol prospívá mé pleti?

S přibývajícím věkem přirozená obměna buněk pleti klesá, což následně vede k nerovnoměrnému, mdlému tónu pleti a její hrubé textuře. Lokálně aplikované krémy s retinolem pomáhají stimulovat obměnu povrchových buněk, to znamená, že odumřelé kožní buňky se rychleji odlupují a odhalují tak viditelně zdravější a jasnější pleť. Exfoliační mechanismus retinolu stejně tak pomáhá redukovat skvrny, neboť brání ucpávání pórů odumřelými kožními buňkami.

Aby byl retinol maximálně účinný, měl by být v co nejčistší formě, protože čistý retinol se v pleti nejsnáze přeměňuje na kyselinu retinovou. Proto vždy volte spíše vysokou koncentraci čistého retinolu než jeho deriváty, jako je např. retinylpalmitát. SkinCeuticals používá čistý retinol ve vysoké koncentraci, navíc stabilizovaný, pro maximální přeměnu a účinnost.

Je retinol to samé jako tretinoin?

Retinol i tretinoin jsou chemické sloučeniny, deriváty vitamínu A. Tretinoin je farmaceutická forma kyseliny retinové, dostupná pouze na lékařský předpis. Lékaři ji často předepisují na akné, ale pomáhá také redukovat jemné linky, vrásky a pigmentaci. Ačkoli je tato lokální léčba velmi účinná, může způsobovat nežádoucí vedlejší účinky, včetně zarudnutí, olupování a suchosti.1Naopak lokálně aplikovaný retinol je možné zakoupit bez lékařského předpisu. I když funguje podobně jako tretinoin, výzkumy prokázaly, že má výrazně menší potenciál k podráždění.²

Pro odpovídající doporučení, která forma přípravku s vitamínem A je nejvhodnější pro konkrétní potřeby vaší pleti, se poraďte s  odborníkem na péči o pleť.

Mohu retinol používat na slunci?

Čistý retinol působí jako silný exfoliační prostředek, který může zapříčinit zvýšenou citlivost pleti na slunce a UV záření. Proto doporučujeme retinol aplikovat večer a vždy jej používat ve spojení s širokospektrálním opalovacím krémem. Mnozí lékaři nedoporučují používat retinol během letních měsíců.

Výzkumy navíc ukazují, že některá složení obsahující retinol se mohou začít rychle rozkládat, pokud nejsou ve vhodném ochranném obalu. Krémy s retinolem SkinCeuticals jsou baleny tak, aby byla zajištěna stabilita a ochrana účinnosti přípravku.

Jak používat retinol?

Večer po vyčištění pleti a tonizaci naneste na konečky prstu množství o velikosti hrášku. Použití příliš velkého množství retinolu může pleť podráždit. Lehkým ťukáním naneste přípravek na obličej, vyhněte se přitom oblasti očí, a důkladně vmasírujte, dokud se nevstřebá do pokožky. Pro dosažení optimálních výsledků nechte přípravek před použitím dalších produktů péče o pleť dostatečně vstřebat. Zpočátku přípravek používejte maximálně jednou až dvakrát týdně, postupně frekvenci zvyšujte podle snášenlivosti až na aplikaci každý večer.

Vzhledem k vysoké koncentraci čistého retinolu používejte krém s retinolem pouze na noc, abyste tak pokožku nevystavovali zbytečné fotosenzitivitě a podráždění. Při používání tohoto přípravku aplikuje vždy také širokospektrální opalovací krém.

video retinol

Kdy se vyhýbat retinolu?

Kvůli svému exfoliačnímu mechanismu působení mohou krémy s retinolem zvyšovat citlivost pokožky a možnost podráždění, zejména pokud jsou používány spolu s některými léky nebo při ošetření v ordinaci, jako je chemický peeling. Vzhledem k tomu, že retinolové krémy mohou zvyšovat fotosenzitivitu, nedoporučujeme pokožku vystavovat slunečnímu záření na příliš dlouho. Při používání tohoto přípravku je obzvláště důležité používat širokospektrální opalovací krém. Používání přípravku s vitamínem A, jako je tretinoin a retinol, se nedoporučuje v případě těhotenství. Poraďte se prosím s  lékařem  , zda je používání krému s obsahem retinolu pro vás vhodné.

Může retinol pomoci při akné?

Abychom porozuměli tomu, jak retinol pomáhá redukovat skvrny, je nejprve důležité pochopit, čím je vznik akné vůbec zapříčiněn. V kožních pórech se nacházejí mazové žlázy, které produkují kožní maz k promazávání pokožky a vlasu. Mazové žlázy zpravidla produkují adekvátní množství kožního mazu, ale někdy mohou být až příliš aktivní, což vede k nadměrné produkci kožního mazu. Kombinace přebytečného mazu a odumřelých kožních buněk může vést k ucpávání pórů, což vytváří ideální podmínky, aby se zde zachytily a množily bakterie P.acnes – bakterie, které mohou přispívat ke vzniku akné.

Přípravky s retinolem určené k lokální aplikaci stimulují obměnu buněk v pokožce, díky které dochází k redukci hromadění odumřelých kožních buněk. Čím je množství odumřelých kožních buněk na povrchu pokožky nižší, tím se póry méně ucpávají. Krémy s retinolem působí prostřednictvím chemické exfoliace, která bývá méně abrazivní než mechanická exfoliace, zahrnující např. použití peelingu.

Stejně jako u jiných produktů pro lokální péči o pleť zaměřených na akné se však mohou výsledky dostavit až za delší dobu. Je důležité, abyste retinol a další přípravky určené k redukci skvrn používali podle doporučení odborníka na péči o pleť. Je také důležité, abyste  při používání retinolu denně používali  také širokospektrální opalovací krém. Volte nekomedogenní bezolejové přípravky na opalování, které poskytují vysokou UVA/UVB ochranu, aniž by neucpávaly póry.

Jak dlouho trvá, než si pleť na retinol zvykne?

Doba, za kterou si pleť na retinolový krém zvykne, je u každého jiná v závislosti na typu pleti, stávající pravidelné péči o pleť a síle používaného retinolu. Je zcela běžné, že na počátku používání retinolu může nastat období „retinizace“, dlouhé přibližně dva týdny, během kterého může docházet k mírnému zarudnutí, šupinatění, olupování kůže a můžete pociťovat mírný diskomfort. Právě proto se doporučuje omezit aplikaci přípravku s retinolem na jednou až dvakrát týdně a postupně frekvenci zvyšovat, dokud jej vaše pleť nebude dobře snášet každý večer. Je dobré, abyste si vybudovali toleranci před přechodem na vyšší koncentraci retinolu. Krémy s retinolem SkinCeuticals mají 3 různé koncentrace, které minimalizují podráždění pokožky a zároveň maximalizují přínosy čistého retinolu. Pokud budete spolu s retinolovými krémy používat i  Triple Lipid Restore 2:4:2, může se období adaptace pokožky na retinol zkrátit o jeden týden a zlepší se i celková snášenlivost. Vždy používejte  širokospektrální opalovací krém  , když používáte přípravky s retinolem.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer