Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Hydratační přípravky

MULTIFUNKČNÍ HYDRATAČNÍ KRÉMY NA OBLIČEJ PRO VŠECHNY TYPY PLETI

Řada hydratačních přípravků SkinCeuticals je pečlivě sestavena z multifunkčních kosmetických složek, které poskytují optimální hydrataci a výživu pleti. Tyto účinné hydratační přípravky, které jsou k dispozici ve formě sér, krémů nebo pleťových masek, jsou určeny pro všechny typy pleti a pomáhají předcházet ztrátě vlhkosti v pokožce, pleť vyplňují a vyhlazují.

banner_category_moisturizers
Více o hydratačních přípravcích

VÝZNAM HYDRATAČNÍHO PŘÍPRAVKU

Hydratační pleťový přípravek je základním krokem v každé péči o pleť. Správné složení hydratačního přípravku navíc zabraňuje vysušování a ztrátě vlhkosti v pokožce, dokáže jí dodat dlouhotrvající hydrataci, a tím podpořit její přirozenou ochrannou bariéru před vnějšími agresory. Je také důležitým krokem při přípravě pleti na nanesení make-upu.

v_moisturizer

Který hydratační pleťový přípravek je ten nejlepší?

Hydratační prípravky, které SkinCeuticals nabízí ve formě sér, krémů nebo pleťových masek pro každý typ pleti, obsahují osvědčené multifunkční složky, které zajištují optimální hydrataci pleti.

Při výběru nejlepšího pleťového hydratačního přípravku je však důležité hledat složení vhodné pro individuální potřeby vaší pleti. Pro doporučení na míru vaší pleti je nejlepší se obrátit naodborníka na pleť SkinCeuticals. Určitě je dobré zeptat se svého odborníka na péči o pleť, jaké má hydratační přípravek složení. Většina hydratačních přípravků obsahuje složky, které mají okluzivní, zvlhčující nebo zvláčňující vlastnosti. Okluzivní látky předcházejí ztrátě vlhkosti, zvlhčující látky přitahují vodu do pokožky a zvláčňující látky pomáhají zjemnit a vyhladit pokožku. V závislosti na typu vaší pleti budou určité kombinace složek nejpřínosnější.

Který hydratační přípravek je vhodný pro suchou pleť?

Suchá pleť bývá často napjatá, povadlá a hrubá, což může být zapříčiněno různými faktory, mezi které patří genetika, úbytek lipidů, nadměrné vystavení slunečnímu záření, drsná mýdla, procedury v ordinaci nebo stárnutí.

Při výběru nejvhodnějšího hydratačního přípravku pro suchou pleť je obzvláště důležité hledat přípravky, které obsahují zvlhčující látky, jako je glycerin, který přitahuje vodu do pokožky, a okluzivní oleje, které pomáhají doslova uzamknout vlhkost v pokožce. Pro suchou nebo citlivou pleť je ideální SkinCeuticals  Emollience  , obsahující extrakty z mořských řas a vyživující rostlinné oleje, které pomáhají udržovat každodenní hladinu hydratace.

Je nutné hydratovat mastnou pleť?

Mastná pleť se často vyznačuje nadměrnou tvorbou kožního mazu a výskytem rozšířených pórů, což může přispívat ke vzniku skvrn. Z tohoto důvodu panuje mylná představa, že mastná pleť by se neměla hydratovat. Ačkoli se zdá, že by tomu mělo být naopak, mastné pleti může používání hydratačního přípravku skutečne prospět. To platí zejména tehdy, pokud používáte exfoliační složky, jako je kyselina salicylová, glykolová, dioová a citronová, krémy s retinolem nebo obličejové peelingy, které mohou pleť zbavovat přirozeného mazu, což vede k nadměrné kompenzaci a produkci ještě většího množství kožního mazu.

Při výběru dobrého hydratačního přípravku pro mastnou pleť je klíčové hledat bezolejové, lehké, nekomedogenní složení s obsahem složek, které dokáží zadržovat hydrataci v pleti. Jednou z takových složek je kyselina hyaluronová. Tato silná molekula, která je považována za jednu z nejúčinnějších hydratačních složek, neboť dokáže zadržet vodu ve výši tisícinásobku své vlastní hmotnosti, což z ní při lokální aplikaci činí jedinečný hydratační prostředek. Vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové se může pyšnit SkinCeuticals  Hydrating B5  bezolejový hydratační přípravek, který prokazatelně poskytuje dlouhotrvající hydrataci a zároveň pomáhá pleť znovu projasnit a vyhladit.

Který hydratační přípravek je vhodný pro smíšenou pleť?

Výběr nejlepšího hydratačního přípravku pro smíšenou pleť může být složitý. Pokud máte smíšenou pleť, můžete si všimnout suchých míst v některých částech obličeje, například na tvářích, a naopak mastných míst v jiných, včetne tzv. T-zóny (nos, čelo a brada). Míra výskytu mastných a suchých míst se může lišit také v závislosti na ročním období a počasí. Teplo a vlhkost v létě mohou zvýšit úroveň mastnoty v T-zóně, což vyžaduje lehčí bezolejový hydratační přípravek. Naopak vítr a studený vzduch v zimních měsících mohou zvýšit výskyt suchých míst a vyžadovat tak intenzivnější složení.

Proto pro smíšenou pleť v podstatě neexistuje univerzální hydratační přípravek. Zejména to platí pro všechny, kteří mají smíšenou pleť s výrazným rozdílem mezi suchou a mastnou zónou. V takovém případě může být nejúčinnější používat dva různé hydratační přípravky. Pro doporučení šité maximálně na míru vaší pleti se však obraťte na svéhoodborníka na péči o pleť, který vám pomůže stanovit nejlepší přístup pro individuální potřeby vaší pleti.

Podle čeho si mám vybrat vhodný hydratační pleťový přípravek?

Výběr správného hydratačního pleťového přípravku je zásadní pro optimální hydrataci pleti. Při výběru hydratačního pleťového přípravku je důležité volit takové složení, které odpovídá potřebám vašeho individuálního typu a problému pleti. Hydratační pleťové přípravky SkinCeuticals jsou k dispozici v několika různých formách, včetne sér a krémů.   . Doporučujeme poradit se s  odborníkem na pleť SkinCeuticals  , který dokáže posoudit typ vaší pleti a doporučí vám produkty vhodné pro konkrétní potřeby vaší pleti. Při každodenní ranní péči o pleť nezapomeňte použít hydratační přípravek po  aplikaci antioxidačního séra s vitamínem C SkinCeuticals a před aplikací  opalovacího krému SkinCeuticals , abyste tak dosáhli optimálních výsledků. Pokud přípravek používáte na noc spolu s  retinolem, aplikuje hydratační přípravek až po nanesení retinolu.

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Filtrovat podle

Typ pleti

Problém pleti

Seřadit podle

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer