Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Dr. Sheldon R. Pinnell

Dr. Pinnell, vědec a zakladatel společnosti SkinCeuticals, svým klíčovým výzkumem změnil vnímání lokálně působících antioxidantů. Víc než jen dermatolog, profesor a chemik v oblasti péče o pleť, seznamte se s mužem, který se skrývá za laboratorním pláštěm, a poslechněte si, co říká o své přelomové práci.

Dr. Pinnell zemřel v červenci roku 2013. Jeho touha po vědomostech a oddanost vědě o pleti byly zásadní pro vybudování společnosti SkinCeuticals jako autority v oblasti využití antioxidantu. Jeho práce bude i nadále inspirací pro náš výzkum a oporou pro naše poslání, kterým je vyvíjet pokročilá řešení péče o pleť podložená vědeckými poznatky.

Dr. Pinnell

Významný profesor, chemik zabývající se kolagenem a dermatolog

Životopis

Dr. Pinnell působil 40 let na Lékařské fakultě Dukeovy univerzity, byl profesorem dermatologie, obdržel titul Emeritní profesor dermatologie J. Lamara Callawaye a 15 let zastával pozici vedoucího Ústavu dermatologie Dukeovy univerzity. Na Dukeove univerzitě školil lékaře ze Spojených států i ze zahraničí, a to jak dermatology, tak i výzkumné pracovníky. Díky téměř čtyřiceti letům zkušeností s výzkumem rakoviny kůže, kožních onemocnění a stárnutí kůže publikoval dr. Pinnell v recenzovaných dermatologických časopisech více než 200 vědeckých článků o lokálně působícím vitamínu C, antioxidantech, syntéze kolagenu nebo o fotopoškození.

Vzdělání

Dr. Pinnell získal lékařský titul na Yaleove univerzitě, stáž a rezidenturu absolvoval v nemocnici Minnesotské univerzity v Minneapolisu a dermatologickou praxi završil na Harvardově univerzitě a v Massachusettské všeobecné nemocnici v Bostonu.Dr. Pinnell absolvoval školení výzkumníků jako chemik zaměřující se na kolagen v Národním ústavu zdraví v Bethesdě ve státe Maryland a také v Ústavu Maxe Plancka pro biochemii v německém Mnichově. Svůj bakalářský titul v oboru chemie získal Dr. Pinnell na Dukeově univerzitě, kde absolvoval s akademickým vyznamenáním Fí Beta Kappa.

Patenty

Výzkum Dr. Pinnella v oblasti vědy o kůži mu v posledních třech desetiletích vynesl osm patentů. Nejvýznamnější patent v historii SkinCeuticals se týká výzkumu „Stabilního roztoku kyseliny L-askorbové (vitamínu C)“. Standardy složení přípravků uvedené v této studii jsou nyní známé jako patent Duke Antioxidant. Původní patent Dr. Pinnella doplňují tři další patenty, jeden zaměřený na ochranu poskytovanou aplikací specifického složení s kombinací použitou v přípravcích Skin Firming Cream (Zpevňující pleťový krém) a Eye Cream (Oční krém), druhý zaměřený na ochranu poskytovanou kombinací použitou v přípravcích péče o pleť SkinCeuticals C+E a třetí zaměřený na ochranu poskytovanou složením použitým v přípravcích péče o pleť SkinCeuticals s floretinem. Tyto patenty společmě vytvářejí pevný základ pro všechny přípravky s antioxidanty SkinCeuticals.

Výzkum dr. Pinnella

Patent Duke Antioxidant dr. Pinnella je hnací silou společnosti SkinCeuticals již od jejího založení, dr. Pinnell však učinil i další významné objevy. Výsledky jeho výzkumu v oblasti vědy o kůži byly publikovány v recenzovaných časopisech a od té doby jsou všeobecně uznávány v dermatologické komunitě.

Klinické studie

Dr. Pinnell publikoval více než 100 recenzovaných statí, z nichž mnohé se přímo týkaly inovativních technologií zaměřených na lokálně působící antioxidanty:

Studie perkutánní absorpce lokálně aplikované kyseliny L-askorbové
Pinnell, S. R., a kol., Lokálně aplikovaná kyselina L-askorbová: Studie perkutánní absorpce. Dermatol Surg 27:2, 137-142, 2001
Společnost SkinCeuticals jako první objevila přesnou specifikaci složení, které musí lokálně aplikovaný antioxidant splňovat, aby pronikl do pokožky a zároveň ji chránil. Tyto parametry se staly zlatým standardem pro složení s antioxidanty.

Prohlédnout studii>

Ochrana před UV zářením pomocí kombinace lokálně působících antioxidantů vitamínu C a E.
Lin, J. Y., Selim, M. A., Shea, C. R., Grichnik, J. M., Omar, M. M., Monterio-Riviere, N. A. a Pinnell, S. R. J Amer Acad Dermatol 48: 866-74, 2003.
Druhá generace přípravků SkinCeuticals představuje důležitý milník ve vývoji antioxidační technologie. Poprvé se podařilo úspěšně smíchat antioxidant rozpustný ve vodě (vitamín C) s antioxidantem rozpustným v tucích (vitamín E).

Fotopoškození a oxidativní stres a ochrana poskytovaná lokálními aplikovanými antioxidanty
Pinnell, S. R., J Am Acad Dermatol. 48(1): 1-19, 2003.
Pro zajištění širokospektrální ochrany před poškozením pokožky způsobeným životním prostředím je nezbytné denně používat lokálně působící antioxidanty. Tato dodatečná ochrana před volnými radikály prokazatelně pomáhá předcházet předčasnému stárnutí pleti.

Prohlédnout studii>

Lokálně působící antioxidační roztok obsahující vitamíny C a E stabilizované kyselinou ferulovou poskytuje lidské pokožce ochranu před poškozením způsobeným ultrafialovým zářením.
Pinnell, S. a kol. J Am Acad Dermatol. 59(3): 418-25, 2008.
Díky třetí generaci lokálně puůsobícího antioxidantu SkinCeuticals C E Ferulic je možné poskytnout pleti osminásobek její přirozené ochrany před slunečním zářením a dosáhnout tak nebývalých výsledků v boji proti stárnutí pleti.

Prohlédnout studii>

Další recenzované stati prokazují neúčinnost jiných antioxidantů při ochraně kůže před oxidačním stresem, a to včetně kyseliny alfa-lipoové, ubichinonu, idebenonu a kinetinu:

Kyselina alfa-lipoová je jako lokálně působící antioxidant pro fotoprotekci kůže neúčinná.
Lin, J. Y., Lin, F-H., Burch, J. A., Selim, M. Angelica, Monterio-Riviere, N. A., Grichnik, J. M. a Pinnell, S. R. J Invest Dermatol, 123:5, 996-998, 2004.

Ubichinon, idebenon a kinetin poskytují nečcinnou fotoprotekci kůže ve srovnání s lokálně působící antioxidační kombinací vitamínů C a E s kyselinou ferulovou.
Tournas, J. A., Lin, F-H, Burch, J. A., Selim, M. A., Monteiro-Riviere, N. A., Zielinski, J. E. a Pinnell, S. R. J Invest Dermatol, 126, 1185-1187, 2006.

Ocenění a uznání

Dr. Sheldon Pinnell je jedním z nejuznávanějších lékařů a dermatologů současnosti, který získal nespočet ocenění a vyznamenání. Mezi jeho hlavní ocenění patří:

 • Profesor J. Lamar Callaway a Emeritní ředitel Ústavu dermatologie Dukeovy univerzity.
 • Čestné členství ve Společnosti pro investigativní dermatologii
 • Nejlepší lékař v Americe
 • Mezinárodní Kdo je kdo v medicíně
 • Kdo je kdo ve vědě a inženýrství
 • Kdo je kdo v Americe
 • Diplomovaný člen Americké dermatologické rady
 • Člen Americké dermatologické akademie
 • Člen Americké dermatologické asociace
 • Člen Společnosti výzkumné dermatologie
 • Člen Asociace amerických lékařů

V roce 2013 založila Lékařská fakulta Dukeovy univerzity a Ústav dermatologie Centrum Sheldona Pinnella pro investigativní dermatologii na počest nezdolného odhodlání Dr. Pinnella objevovat nové a inovativní metody léčby kožních onemocnění a připravovat další generace mladých výzkumníku. Pinnellovo centrum poskytuje komplexní program pro investigativní dermatologii prostřednictvím podpory začínajících výzkumných pracovníků s počátečním financováním, podpory školení postdoktorských pracovníků, financování inovativních návrhů a nových projektů zaměřených na translační výzkum vedoucí k novým způsobům léčby kožních onemocnění a v neposlední řadě díky neustálému obohacování investigativní komunity prostřednictvím pravidelných sérií seminářů, rozvoje základních zařízení a laboratoří a podpory translačního a klinického výzkumu.

S cílem vybudovat světoznámý Ústav dermatologie se Dr. Pinnell, který stál v cele dermatologického oddělení v letech 1982–1997, vyznačoval odvážnými strategickými iniciativami, včetně náboru nových lékařů a výzkumných pracovníků, za jeho působení vznikaly nové oblasti výzkumu v imunodermatologii a pojivové tkáni a byly zahájeny nové klinické aktivity v oblasti péče o rány, laserové medicíny, dermatologické chirurgie a dětské dermatologie. Jeho úsilí a úsilí jeho předchudců i následovníků vyvrcholilo v roce 2009 založením Ústavu dermatologie, který je dnes vysoce ceněnou institucí pro inovace a vynikající výsledky ve výzkumu, klinické péci a vzdělávání.

Pinnellovo centrum dnes představuje trvalý odkaz dr. Pinnella a důkaz vděčnosti a uznání ze strany fakulty, zaměstnanců a studentů za jeho loajalitu, mentorování, nadšené zapojení do akademického života, intelektuální zvídavost a vynikající vedení, díky němuž se Ústav dermatologie Dukeovy univerzity stal národní a světovou špickou.

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer