Přihlásit se k odběru newsletteru SkinCeuticals

Chcete-li být informováni o našich novinkách, podívejte se v náhledu na naše nejnovější přípravky a trendy v oblasti kosmetiky.

Zavrít

Vědecké poznatky o antioxidantech

Ochrana pokožky zevnitř + vnější korekce

Bylo prokázáno, že správně lokálně působící antioxidanty ve správném složení poskytují ochranu před volnými radikály poškozujícími pokožku. Některé z nich mají navíc korekční účinek, díky kterému pomáhají zlepšovat vzhled jemných linek a vrásek a redukují pigmentaci a poskytují tak komplexní anti-age efekt.

Co to však jsou antioxidanty, jak fungují a jaké jsou další přínosy této aktivní molekuly pro pleť?

Co je antioxidant?

Antioxidant je molekula, která zpomaluje oxidaci jiných molekul.

Oxidace je druh poškození, ke kterému dochází, když molekuly ztrácejí elektrony. Pět typů antioxidantů, které se přirozeně vyskytují v těle a chrání před poškozením buněk, jsou: glutathion, ubichinon, kyselina askorbová (vitamín C), alfa tokoferol (vitamín E) a kyselina alfa lipoová. Antioxidanty působí na pokožku prostřednictvím různých mechanismů, aby tak zastavily nebo neutralizovaly poškození. Z pěti antioxidantů, které se nacházejí v těle, do pokožky prokazatelně pronikají pouze vitamíny C a E. Kromě toho je známo ještě několik rostlinných antioxidantů, které působí v pokožce.

Co je volný radikál?

Volné radikály jsou molekuly s nespárovanými elektrony, které jsou nestabilní a vysoce chemicky reaktivní.

Tyto nestabilní molekuly vznikají působením UV záření, infračerveného záření, znečištění a faktorů životního stylu, jako je alkohol a cigaretový kouř. V kůži volné radikály poškozují buňky, jejich DNA a další zásadní buněčné složky. Poškození volnými radikály vede časem k viditelným známkám zrychleného stárnutí pleti, včetně jemných linek, vrásek, ochablosti, pigmentace, a dokonce i rakoviny kůže.

I když opalovací krém představuje první obrannou linii a je nezbytný pro ochranu povrchu pokožky před škodlivými účinky UVA a UVB paprsku, jeho filtry chrání pokožku pouze před 55 % volných radikálu*. Lokálně působící antioxidanty v pokožce neutralizují volné radikály a chrání ji před poškozením UV zářením. Zařazením lokálně působícího antioxidantu a opalovacího krému do každodenní péče o pleť poskytnete pokožce komplexní ochranu před poškozením vlivem životního prostředí.

*Haywood, R., a kol., J Invest Dermatol 2006;121:862-868

SkinCeuticals: Lídr v oblasti využití antioxidantu

Společnost SkinCeuticals proměnila pohled na péči o pleť, když v roce 1997 uvedla na trh Serum 10 a Serum 15, první stabilizované lokálně působící antioxidanty s čistou kyselinou L-askorbovou.

SkinCeuticals nabízí osm přípravků pro obličej a oční okolí, představující čtyři generace antioxidační technologie, které s každým dalším pokrokem ve vývoji prokazatelně zdvojnásobují přirozenou ochranu pleti.

Rozdíl SkinCeuticals

Aby mohl být lokálně aplikovaný antioxidant s vitamínem C účinný, musí proniknout do pokožky. Tento proces ovlivňují tři faktory: Použitá forma vitamínu C, koncentrace a pH roztoku.

Dr. Sheldon Pinnell, vědec a zakladatel společnosti SkinCeuticals, zkoumal složení antioxidantů a výsledkem tohoto výzkumu jsou faktory, nyní známé jako patent Duke Antioxidant. SkinCeuticals je jedinou značkou, která vyvíjí antioxidanty podle těchto parametrů.

Od chvíle získání patentu byla každá další generace antioxidantů podrobena přísným klinickým studiím – a výsledky jsou jasné: Lokálně působící antioxidanty SkinCeuticals neutralizují volné radikály způsobené slunečním zářením a dalšími vlivy prostředí, díky tomu chrání pokožku zevnitř a zároveň syntetizují produkci kolagenu pro vnější korekci.

Další informace>

Skin Ceuticals

Your browser isn't supported

You can download a new browser :

Firefoxgoogle chromeoperainternet explorer